Adalet Olmadan Olmaz!

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur!
14 Mayıs 2019
Önemli Açıklama
17 Mayıs 2019
Hepsini göster

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat Programına konuk oldu.

İstanbul seçimleri, ekonomik problemler ve hukuk tartışmaları konusunda değerlendirmelerde bulunan Temel Karamollaoğlu adalet vurgusu yaptı.

İşte Genel Başkanımızın konuşmasından öne çıkan başlıklar;

YSK’nın seçimin iptali kararı alış tarzı ister istemez şüphe oluşturuyor. 4 pusuladan bir tanesi için bu kararı almak çılgınlıktır. Bu karar YSK’nın Türkiye’deki itibarını sarsmıştır.

Bir sandıkta hata yapılmışsa, bu hata diğer bütün seçim çevreleri için de geçerli olmalı onların da tekrarlanması icap eder.

Ülkede oluşturulan hava, Ramazan ayında bile insanların birbirlerine kulak vermesine engel oluyor. Seçimler bir kavga değildir. Bizi en çok rahatsız eden husus seçimlere çok gergin bir atmosferde giriyor olmamızdır.

“Belediyeler önemli ama şu anda adalet daha önemli. Adalet olmadan ekonomi düzelmez, dışarıdan yatırım gelmez.”

Seçime giderken, sayın Cumhurbaşkanı’ndan da muhalefet partilerinden de isteğimiz gerginliği düşürmeleridir. Biz teşkilatımız olarak sahada itidal üzere çalışmamızı yapacağız.


Üzülerek söylüyorum, Türkiye’de hukuk tamamen rafa kalktı. Hukuk Cumhurbaşkanı’nın iki dudağı arasında. Kanun hükmünde kararnamelerle bir insanın ve ailesinin hayatı bitirilebiliyor.

Türkiye’de işsizlik gösterilenden daha fazladır. Bu problemin çözümü üretime dönük yatırımlardır. Bunun ikinci bir çözümü yok.

Ben 3 senedir üretime dönük olmayan yatırımları durdurun diyorum. Benim söylediğimi Cumhurbaşkanı daha yeni idrak etti. %70’in altındaki tüm yatırımları durdurtmaya başladı.

Bir yatırım yaparsanız o yatırımın ülkeye katkı sağlaması lazım. Bütçeden pay almaması lazım. Bütçeden pay alacak olan çiftçidir.