Ak Parti Acı Gerçeklerle Yüzleşmeli!

Ak Parti’nin İktidarda Kalma Hırsı, Sorun Çözme Azminin Önüne Geçmiştir
3 Ekim 2019
Üstünlerin Hukuku Değil, Hukukun Üstünlüğü Esas Alınmalıdır!
7 Ekim 2019
Hepsini göster

Genel Başkan Yardımcımız Mesut Doğan, gündeme dair konular hakkında değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti iktidarının hatalarından ders çıkarmayıp, zamlarla kızgınlığını milleten çıkardığını belirterek, “İktidar acı gerçeklerle yüzleşmelidir. Özelikle 10 yıl içinde çok kötü şakalar yaptılar ki milletin kötü şaka kaldıracak hali kalmadı. İşçi, memur, emekliye yüzde 2’lerde 3’lerde zammı reva görüp, sonrasında yakıta, gaza ve elektriğe yüzde 30 ile 40 zam yapmaktan daha kötü bir şaka mı olur!

AK PARTİ YANLIŞ YERLERDEN BESLENDİ

“İnsanlarımız siyasette yeni bir arayış içerisinde. İktidar insanlarımızın yeni bir arayış içine girmesinden çokta memnun değil. Hâlbuki o memnun olmayanlar bilmelidir ki, ülkenin ve insanların bu hale gelmesi onların önceden attığı yanlış adımlardan kaynaklanıyor.  AK Parti iktidara geldiği günden bu yana bütün yaşanmışlardan ders alacağına, sürekli yanlış besleniyor. Ve beslenme ilk AK Parti’yi zehirledi daha sonra da ülkemizi zehirlemeye başladı.  Herkes bu zehirlemeden rahatsızlığını dile getiriyor. Milletimiz bu zehirlemeden en büyük rahatsızlığını 31 Mart Yerel Seçimleri’nde gösterdi. Seçmen seçimlerde AK Parti iktidarının sahibi olduğu zannettiği makam ve imkânların birer emanet olduğunu hatırlattı. Bu hatırlatmada çok önemliydi.

İKTİDAR KÖTÜ ŞAKALAR YAPIYOR!

İktidar, kızgınlığını ve kırgınlığını topluma yansıtıyor. Kendisine yapılan uyarıları görmemeye ve duymamaya başladı. Ama duymak zorunda kaldığı uyarıları da, kötü bir şaka olarak adlandırmak istiyor. Bu durum iktidarın hangi psikoloji içerisinde olduğunu da gösteriyor. Özelikle Saadet Partisi olarak bizim yaptığımız tespitler ve uyarılar kötü bir şaka değil, AK Parti iktidarının görmek istemediği acı gerçeklerdir. İktidar bu acı gerçeklerle yüzleşmelidir. Özelikle 10 yıl içinde çok kötü şakalar yaptılar ki milletin kötü şaka kaldıracak hali kalmadı. İşçi, memur, emekliye yüzde 2’lerde 3’lerde zammı reva görüp, sonrasında yakıta, gaza ve elektriğe yüzde 30 ile 40 zam yapmaktan daha kötü bir şaka mı olur. Türkiye’de ekonomini uçtuğunu söyleyip, ardından elektriğe zam yapmaktan daha şaka mı olur! ABD’yi müttefik görmekten daha kötü bir şaka mı olur! Bu ülkenin kurtuluşunun tek yolu Cumhurbaşkanlığı Sistemi dedikten sonra aradan henüz bir yıl geçmeden milletin kulağına yüzde 40+1 fısıldamaktan daha kötü bir şaka mı olur.

NEFES ALINMAYACAK HALE GELDİK

Bu ülkede adalettin tesisi ve bu ülkede yaşayan herkesin sesi olması gereken Meclis’in önünde duran ucube sistem olan yüzde 10 baraj sistemini 17 yıl boyunca destekleyeceksin. İndirme hususunda hiçbir yaklaşım sergilemeyeceksin. Ama bugün istikrarın abidesi olarak ortaya konulan yüzde 50+1’i gücünün yetmediğini anlayınca 40+1’i milletin kulağına değişik bir biçimde fısıldayacaksın. Mesele 40+1 değildir. Mesele koskocaman devlettin kişiselleştirilmesidir. İktidar gündemi değiştirmek yerine ülkenin sorunlarına dönmelidir. Milletin sesine kulak vermelidir. Ekonomide büyük sıkıntımız var. Milletimiz borçlu, esnafımız borçlu ve devletimiz borçlu. Nefes alınmayacak hale geldik.

KONUŞURSAK SORUNLARIMIZI HAL EDEBİLİRİZ

Haram konusunda hiçbir azalma yok iken, siz nasıl ülkenin iyiye gittiğini söylüyorsunuz.  Hırsızlık mı azaldı, yolsuzluk mu azaldı, içki tüketimi mi azaldı, uyuşturucu kullanmama mı azaldı! Maalesef hiçbir alanda iyileştirme yapılamadı. İnsanlarımızın sorunlarına kulak verip, gerekli iyileştirmelerin yapılması gerekiyor. Bunu yapmadığını takdirde, milletimiz öyle bir şaka yapar ki iktidarın iflahını keseler. Ben bütün bunlara rağmen konuşursak sorunlarımız hal olur. Yeter ki oturup konuşmamız gerekiyor.  Son olarak iyi bir hitabet siyasete başarı getirebilir ama siyasette başarıya getirecek en büyük unsur dinlemektir.”