Asiltürk “Yeni bina için kampanya başlattık”

Kamuoyuna Önemle Duyurulur!
12 Nisan 2019
Bize Kanuni’ye Bakın Diyenler, Siz Ebu Zer’e Bakın
17 Nisan 2019
Hepsini göster

Genel Merkez binasının tahliyesinin gerçekleştirilmesi sonrasında, yeni bir genel merkez binası için kampanya başlatıldı.

Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanımız Oğuzhan Asiltürk, bugün yaptığı basın açıklamasıyla yeni bir genel merkez binası için kampanya başlatıldığını duyurdu. Asiltürk, Balgat’taki genel merkez binasına ilişkin “Hukuki ve vicdani bakımdan hiçbir hakları olmadığı halde bina bize babamızdan miras kalmıştır diyerek el koymuşlardır. Hukûki mücadele devam ediyor.” ifadelerini kulalndı. 

YİK Başkanımız Oğuzhan Asiltürk’ün açıklaması şöyle: 

“Hepinizin malumu olduğu üzere Erbakan Hocamızın dokunulmaz dediği Saadet Partisi Genel Merkezi Milli Görüş camiasının malıdır. Erbakan Hocamız Millî Görüş camiasına hizmet yolunda kullanılmak üzere binayı bazı güvendiği kimselere emanet etmiştir. Ancak bu kimseler hukuki ve vicdani bakımdan hiçbir hakları olmadığı halde bina bize babamızdan miras kalmıştır diyerek el koymuşlardır. Hukûki mücadele devam ediyor. Ancak Saadet Partisi’ne gönül vermiş herkesi bu haksızlık derinden üzmüş ve yaralamıştır. Ancak bu zulmü yapanlar unutmamalıdır ki Milli Görüş teşkilatları önlerine çıkarılan bu engeli aşacak azim ve kararlılıktadır. Her zaman olduğu gibi Saadet Partisi’ne gönül veren teşkilat mensuplarımız ve bu haksızlığa karşı büyük bir duyarlılık gösteren aziz milletimizin desteğiyle yeni bir Genel Merkez binası yapmak üzere bir kampanya başlatıyoruz. İnşaallah top yekün bir dayanışma ile en kısa sürede yeni genel merkezimizi partimize ve ülkemize kazandıracağız. Kamuoyuna ve aziz milletimize saygılarımızla duyururuz.”