Biz Herkesin Her Kesimin Oyuna Talibiz

Türkiye Bu Sistemle Yönetilemez
20 Mart 2019
Seçimle İlgili Kanunlarda Soylu Yetkisizdir
27 Mart 2019
Hepsini göster
 
 

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, bu pazar yapılacak yerel seçimler öncesinde son basın toplantısı gerçekleştirdi. 31 Mart Yerel Seçimlerinin önemine vurgu yapan Temel Karamollaoğlu, 80 milyon vatandaşa seslenerek Saadet Partisi’ne oy vermeye davet etti.

TRUMP’IN GOLAN TEPELERİ KARARI

ABD Başkanı Trump’ın Golan Tepeleri hakkındaki kararına değinen Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu; “ABD Başkanı Trump’ın Golan Tepeleri ile alakalı almış olduğu hadsiz ve küstahça karar kesinlikle kabul edilemez. Hiç kimse İsrail Terör Devletinin hukuksuz işgal girişimlerini meşrulaştırma hakkına sahip değildir. Trump’ın kararından cesaret bulan İsrail Ordusunun Gazze’de İsmail Heniyye’nin ofisi başta olmak üzere gerçekleştirdiği saldırıyı lanetliyor,  ABD ve İsrail’in bu hadsiz tavırları karşısında İslam ülkelerini işbirliğine ve somut kararlar almaya davet ediyorum.

Gazze’yi cılız kınamalara ve hamasi nutuklara kurban etmemek için, İslam ülkeleri kendi içlerinde;Birliği, beraberliği, kardeşliği, kucaklaşmayı ve Adaleti tesis etmeli. Başta Türkiye olmak üzere bütün İslam ülkeleri üretimi esas alarak kalkınmalı ve D8’leri güçlendirmelidir. Müslümanlar ancak bu şekilde gerçek bir güce ulaştığında bütün zulümlere ve saldırılara mani olabilecektir. Buna öncülük edecek ülke ise Türkiye’dir.” dedi.

RABİA NAZ KIZIMIZA NE OLDU?

Karamollaoğlu sözlerine; “Bu hafta gündeme farklı bir konu ile devam etmek istiyorum. Giresun ilimizde geçtiğimiz yıl daha 11 yaşında bir çocuk olan Rabia Naz isimli kızımız hayatını kaybediyor. İlk önce ölümüne intihar denilirken daha sonra ailenin şüpheleri ile otopsi yapılıyor ve vefat sebebinin araba çarpması olduğu anlaşılıyor. Acılı ailesi özellikle babası adeta bir polis gibi iz sürerek bazı bilgilere ulaşmayı başarıyor.

İddialar vahim! Rabia Naz kızımıza arabasıyla çarpan kişinin bir siyasinin yakını olduğu ve olayın bazı siyasi kişiler tarafından örtbas edildiği hususu iddia ediliyor. Peki iddialar araştırılması gerekirken ne yapılıyor? Nurettin Canikli enteresan bir tavır sergileyerek gerek kendisi gerekse başka kişiler tarafından Baba hakkında ardı ardına suç duyurularında bulunuluyor, hatta mahkeme kararı ile akli dengesinin yerinde olup olmadığı sorgulanıyor. İlginçtir aylardır olayı çözemeyen makamlar babanın bir günde akıl hastanesine yatırılmasına karar veriyor. Böyle bir mantık ve adalet işleyişi olmaz. Bu ülkede bugün adalet kadar yara almış bir başka kurum yok. Güçlünün korunduğu, mazlumun ezildiği bir adalet sistemi ancak zulüm sistemidir. Ayrıca geç gelen adalette adalet değildir.Ortada vahim iddialar var, ilgili kurumlar bu iddiaları aydınlatmakla mükelleftir.  Adaletin sarsıldığı yerde devlet sarsılır. O yüzden Osmanlı’nın sarsıntı sürecine girdiği bir dönemde 4. Murat’a bir risale yazan Koçi Bey

Risalesine şu cümlelerle başlamıştı;

“Devlet küfr ile ayakta durur ama zulüm ile ayakta duramaz…” Keşke iktidardaki arkadaşlara bu risale okutulsa. Bu şiar ile gerek bu olayda gerekse ülkemizde bugün ortaya çıkan birçok gayr-i adil olayda bu yaklaşımın esas alınması elzemdir.” diyerek devam etti.

EKONOMİ GÜNDEMİ

Ekonomik gündemi de değerlendiren Temel Karamollaoğlu; “Ülkemizin en önemli konularından biriside ekonomide içine girdiğimiz kriz atmosferidir. Gerçi iktidar bir kriz olduğunu kabul etmemekte ısrarcı fakat Sn. Binali Yıldırım Bu ekonomik krizden çıkmanın yolu da İstanbul’un ekonomisini büyütmekten geçiyor”  Diyerek bir ekonomik kriz olduğunu söylemiş oldu.  Bu gösteriyor ki iktidar bir kriz olduğunun farkında fakat sadece itiraf etmekle yetiniyor.

Bu sebeple krize karşı ne yazık ki ne bir önlem alıyorlar ne de bir çözüm ortaya koyabiliyorlar. Göreceksiniz seçim sonrası bu krizin faturasını da muhalefete yükleyecekler. İktidar bütün kaynakları tüketti, 90 yıllık mirası elden çıkardı. Buna rağmen hala lüks ve israftan da taviz vermiyorlar. Bakınız dolar yine artmaya başladı. SWAP faizleri %25 lerden bir gecede %350 seviyelerine çıktı.2018 yılı işsizlik rakamları %11 olarak açıklandı. Son verilere göre ise işsizlik geçen yılın aralık döneminde 4 milyon 302 bine çıktı. Akaryakıta bu hafta yine zam geldi. Böyle giderse Mart ayından sonra ekonomideki çalkantı artarak devam edecek.

Aziz milletimize seslenmek istiyorum; Türkiye bu zihniyet ile bir dönem daha gidemez. Tüketimi esas alan israf ve lüksten vazgeçmeyen, üretmeyen bir zihniyet bu ülkenin ekonomisini toparlayamaz. Şimdi çıkmış dış güçler diyorlar beka sorunu diyorlar.Bununla ekonomideki çıkmazın üzerini örtmek istiyorlar.  Biz bütün bu olumsuz tabloya rağmen gelecekten asla ümidimizi kesmedik, kesmeyeceğiz.İsabetli gerçekçi politikalarla bu gidişat düzeltilebilir. Bu ülke ve bu millet nice badireleri atlatmayı başardı. Allah’ın izni ile bu süreçten de akl-ı selim politikalarla çıkmayı başaracağız. Burada herkes üzerine düşeni yapmalı ülkemiz ve geleceğimiz için el ele vererek çalışmalıyız.” açıklamalarında bulundu.

SAADET PARTİSİ ADAYLARI

Özellikle meclis üyeleri üzerinden Partimize yönelik yalan ve iftiralara cevap veren Karamollaoğlu; “Seçime günler kala iktidar kanadı ne yazık ki her türlü ahlaksızlığa başvuruyor. Her geçen gün ahlaksızlıkta ve pervasızlıkta çıtayı biraz daha düşürüyor. Efendim neymiş Saadet Partisi adayları içerisinde PKK mensupları varmış. “Taksirli suçlar hariç, bir yıl veya daha fazla hapis veya süresi ne olursa olsun ağır hapise hüküm giyenler, terörden mahkum olanlar.” Aday olamazlar, biz yapsak bile YSK buna müsaade etmez. Bu açık gerçeğe rağmen yalan söylemekten utanmıyorlar. Burada meselenin daha iyi anlaşılabilmesi için iki örneği zikretmek istiyorum; Adaylarımızdan birisi 1990 yılında İnsan Hakları Derneği içerisinde yer almış,  Bir diğer adayımız ise Kepez’de güya PKK’dan dolayı tutuklanmış haber bu  Peki gerçek ne bırakın tutuklanmayı hakkında açılan bir dava bile yok!

Bir başka iddia daha önce HDP’de siyaset yapmış adaylarımız varmış. Eğer bu bir suçsa başta daha önce HADEP genel başkan yardımcılığı yapan Mehmet Metiner başta olmak üzere birçok AKP’li ismin AKP’de aktif olmalarına ne diyeceksiniz? İktidar kendisine helal saydığını başkasına haram sayamaz. Bizim partimizde daha önce AKP’de, İYİ Parti’de, MHP’de siyaset yapmış insanlar olduğu gibi HDP’de de siyaset yapmış insanların olması doğal bir şeydir. Bunun üzerinden kimse algı oluşturmaya kalkmasın. Bu kirli algının yanında birde çıkıp bu adaylar hakkında seçimden sonra işlem başlatacağız diyorlar. Bugün “Güç bende, yeterli çoğunluğum var, istediğimi yaparım” mantığı ile hareket edenler, yarın kendi kazdıkları kuyuya düşerler. Keser döner, sap döner; gün gelir hesap döner.” değerlendirmesinde bulundu.

YEREL SEÇİMLER

Yerel seçimlerin hayırlara vesile olmasını dileyen Karamollaoğlu; “Yerel seçimlere önümüzde 4 gün gibi bir süre kaldı. 4 gün sonra inşallah ülkece sandık başına gideceğiz. Seçim sath-ı mailine girdik gireli gerek genel merkez gerekse il ve ilçe teşkilatlarımız gecelerini gündüzlerine katıp çalışma yapıyorlar. Bu seçime en iyi şekilde hazırlanan parti olduğumuz konusunda tereddüdümüz yok. Bu hususta bütün parti mensuplarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Buradan aziz milletimize sesleniyorum, isterdik ki ahlaki sınırlar çerçevesinde bir seçim süreci geçirelim. Fakat ne yazık ki iktidar bu seçimi adeta bir savaş atmosferine çevirdi. Biz her ne olursa olsun 80 milyonu bir ve beraber görüyoruz. Seçimler gelip geçicidir, bu yapacağımız ne ilk ne de son yerel seçimdir. Herkes bilmeli ki makam ve mevkiler de kimseye mülk değildir. Herkes gelip geçicidir, az bir dünya menfaati için insanlarımızı bir birine düşman etmeye kimsenin hakkı yoktur.

Ben aziz milletimizin sağduyusuna güveniyorum, bu seçimleri birlik ve beraberlik atmosferi içerisinde geçireceğimize inanıyorum. İnşallah yerel seçimler ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olur. Yeniden büyük Türkiye, yeni bir dünya idealinin uygulanmasına giden yolun önemli bir adımı olur.” dedi.

SAADET’E DAVET

31 Mart Seçimleri için çağrıda bulunan Temel Karamollaoğlu;

“Bugün net bir ifade ile çağrı yapmak istiyorum

Hukuksuzluktan bunalan kardeşim, seni SAADET’e oy vermeye davet ediyorum.

KHK’da nmağdur olan kardeşim, seni SAADET’e oy vermeye davet ediyorum.

Kutuplaştırmadan rahatsız olan kardeşim, seni SAADET’e oy vermeye davet ediyorum.

Ezilen horlanan İşçi Kardeşim, seni SAADET’e oy vermeye davet ediyorum.

Ay sonunu getiremeyen Memur Kardeşim, seni SAADET’e oy vermeye davet ediyorum.

İşsizlikten bunalan kardeşim, seni SAADET’e oy vermeye davet ediyorum.

Markette poşetini dolduramayan kardeşim, seni SAADET’e oy vermeye davete diyorum.

Ekinleri para etmeyen çiftçi kardeşim, seni SAADET’e oy vermeye davet ediyorum.

Kepeng kapatma aşamasın gelmiş esnaf kardeşim, seni SAADET’e oy vermeye davet ediyorum.

Üretiminden gelir elde edemeyen Sanayici kardeşim, seni SAADET’e oy vermeye davet ediyorum.

Kredi, borç, faiz altında ezilen kardeşim, seni SAADET’e oy vermeye davet ediyorum.

Gün Türkiye’yi yönetenlere ihtar verme günüdür.

Şımarıklığa, Güç Zehirlenmesine, dur deme günüdür.

Belediyelerimizi ranttan, baskıdan, adaletsizlikten, adam kayırmadan, partizanlıktan, kurtarma günüdür.

Biz herkesin her kesimin oyuna talibiz.

Herkesin, herkesimin sesi olarak ilkeli siyasetin temsilcisiyiz.

Saadet Partisine verilen her oy geleceğinize, huzurunuza verilmiş oydur.” dedi.