Bize Kanuni’ye Bakın Diyenler, Siz Ebu Zer’e Bakın

Asiltürk “Yeni bina için kampanya başlattık”
16 Nisan 2019
“Türkiye’de İyi ki Saadet Partisi Var”
22 Nisan 2019
Hepsini göster

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi. Genel Merkez binasının tahliyesi dolayısıyla Balgat Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında Genel Başkanımız, yeni genel merkez binası hakkında da açıklamalarda bulundu.

TAHLİYE VE KAMPANYA

Basın toplantısına genel merkez binası hakkında açıklamalarla başlayan Temel Karamollaoğlu; ” Basın toplantımızı bugün farklı bir bina da ve farklı bir salonda gerçekleştiriyoruz. Hepinizin malumu olduğu üzere Saadet Partisi genel merkezi ne hukuki ne vicdani hiçbir karşılığı bulunmayan bir yaklaşımla tahliye edildi. Elbette buna ilişkin itirazlarımız adli merciler nezdinde devam ediyor.  Ayrıca bir şeyin kanuna uygun olması, hukuka ve vicdana uygun olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle süreç sadece Saadet Partisi’ne gönül vermiş teşkilat mensuplarımızı değil, vicdan sahibi herkesi derinden üzmüş ve yaralamıştır.

Ancak şu gerçek unutulmamalıdır; Milli Görüş teşkilatları önlerine çıkarılan her engelden daha da güçlenerek çıkmıştır. İnşallah Saadet Partisi, Milli Görüş’ün  en büyük zaferlerinin, en büyük başarılarının yaşandığı dönem olacaktır. Önümüze konan engeller bizi yıldırmak bir yana daha da güçlendirecektir. Bu  tavrı sergileyen insanlar kendilerini Milli Görüşçü olarak lanse ediyorlar. Fakat Rahmetli Erbakan Hocamız “Kim ki Saadet Partisi dışında ben de Milli Görüşçüyüm derse o palyaçoya benzer demiştir.” dedi.

KAMPANYA DAVETİ

Dün gerçekleştirilen YİK(Yüksek İstişare Kurulu) toplantısı sonrasında alınan kampanya kararını hatırlatan Karamollaoğlu;

” Bu süreçte, her zaman olduğu gibi en büyük güvencemiz,

-Saadet Partisi’ne gönül veren teşkilat mensuplarımız

– ve bu haksızlığa karşı büyük bir duyarlılık gösteren aziz milletimiz olacaktır.

Teşkilatlarımızdan ve halkımızdan aldığımız cesaretle yeni bir kampanya başlatıyoruz.  Her biri ayrı birer fedakarlık ve kararlılık abidesi olan mensuplarımızı ve partimize gönül verenlere, Yeni Genel Merkez binası için başlattığımız kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz.

İnşallah topyekün bir dayanışma ile en kısa sürede yeni genel merkezimizi partimize ve ülkemize kazandıracağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ve inanıyoruz ki “şerefü’l mekan bil mekin” demişler. Yani mekanlar insanlara şeref katmaz insanlar mekanlara şeref katar.” diye konuştu.

ÇAMLICA CAMİİ TARTIŞMASI

Çarpıtılan Cami sözleri üzerinden değerlendirmede bulunan Karamollaoğlu; “Daha önce söyledim, bu iktidar iki konuda gerçekten çok mahir:

              -Birisi Algı Yönetimi

              -Diğeri Vergi Yönetimi..

Son olarak bizi Cami düşmanı ilan ettiler. Bu akılamaz iddiayı anlamakta zorluk çekiyorum. Ancak biz muhataplarımızı iyi tanıyoruz onlar da bizi iyi tanıyor. Bir söz vardır hırsız en çok ev sahibinden korkar.

Tekrar söylüyorum; Biz camiye karşı değiliz.

-Biz İsrafa karşıyız,

-Şatafata karşıyız,

-Gösterişe karşıyız,

– Riyaya karşıyız.

-Kibre karşıyız.

Millet ucuz soğan alabilmek için marketlerde birbirini ezerken ülkenin kaynaklarının har vurup harman savurulmasına karşıyız. Biz camiye karşı değiliz. Bir yandan, Washington’da IMF ve Dünya Bankası’ndan faizle borç ararken, öbür yandan sahip olduğumuz üç kuruşun gösteriş için harcanmasına karşıyız.

Hadis-i Şerifte buyruluyor ki; İnsanların cami inşa ederek övünmeleri kıyamet alametlerindendir.” dedi.

İŞSİZLİK RAKAMLARI

Açıklanan işsizlik rakamları üzerinden işsiz sayısına dikkat çeken Genel Başkanımız; “Bakın TÜİK iki gün önce işsizlik rakamlarını açıkladı.

Son bir yılda;

              -işsiz sayısı 1 milyon 259 bin kişi artarak 4 milyon 666 bin kişiye çıktı.

              -işsizlik oranı 3.9 puan yükselerek yüzde 14.7 oldu.

-İşsizlik rakamları son 10 yılın zirvesinde

              -Gençlerin dörtte birinden fazlası işsiz.

              -15-24  yaş grubunun işsizlik oranı 6.8 puan artarak yüzde 26.7’ye ulaştı.

Bakınız 2001 yılı işsizlik rakamları %10.6

2002 yılı işsizlik rakamları %11.34

Türkiye’deki işsizlerin sayısı 120 ülkenin toplam nüfusundan fazla.  Anlamayanlar için daha doğrusu anladığı halde işine gelmeyenler için bir daha söylüyoruz:

Biz camiye karşı değiliz,

Bu ülkenin yüzbinlerce genci işsizken, gösteriş peşinde koşulmasına karşıyız.” diye ifade etti.

BİZE KANUNİ’YE BAKIN DİYENLER, SİZ’DE EBU ZER’E BAKIN

Çamlıca Cami tartışmalarına bir kere daha değinen Karamollaoğlu; “Diyorlar ki; “Çamlıca camii’ni eleştirenler, Kanuni’ye, Fatih’e baksın”

Biz de diyoruz ki; Sizde  bir kere Ebu Zer’e bakın.

Muaviye Ebu Zer’e sordu:

                          -Sarayımı nasıl buldun?

Ebu Zer cevap verdi?

                          -Kendi paranla mı yaptırdın, yoksa milletin parasıyla mı!

                          -Kendi paranla yaptırdıysan israf, milletin parasıyla yaptırdıysan günahtır!

Biz de soruyoruz?

                          -Bu camiyi hangi kaynakla yaptırdınız?

İtibar görkemli mabetlerle olmaz. Asıl itibar ahlakımızdadır, adaletimizdedir. İnsanı yüceltmeliyiz, duvarları, sarayları değil.” dedi.

HAKİKATIN OKLARI

Kendisine ve Partimize yönelik insafsızca eleştirilere karşı çıkan Karamollaoğlu; “Bizi şimdi kalkmışlar birilerinin oku ilan ediyorlar.Biz biliyoruz ki bu arkadaşlar kendilerine batan okları CHP oku zannediyorlar. Fakat yanılıyorlar. Bu arkadaşlara batan oklar hakikatin oklarıdır.

Size bir Temel Fıkrası anlatayım 🙂

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Camiiye karşıymış.” diye söyledi.

BİZİ CAMİDEN SONRA FİTRE DÜŞMANI İLAN EDERLER Mİ?

Ramazan dolayısıyla Diyanet İşlerinin fitre miktarı üzerinden asgari ücrete vurgu yapan Karamollaoğlu; “Mübarek Ramazan ayı geliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı fitre miktarını açıkladı: 23 lira. Fitre nedir? bir kişinin karnını doyurması için günlük en temel ihtiyacı!

Buna göre 4 kişilik bir ailenin 1 aylık ihtiyacı için gerekli fitre 2 bin 760 lira.

Peki bugün asgari ücret ne kadar? 2 bin 20 lira.

İşte ekonominin fotoğrafı budur; Milyonlarca çalışanı, emekçiyi fitre parasından daha azına mahkum etmektir. Şimdi bizi Cami düşmanlığından sonra Fitre düşmanı ilan ederler mi, ederler. Ama beyefendilerin hoşuna gitmiyor diye biz hakikati söylemekten asla imtina etmeyeceğiz. Çünkü saadet partisi menfaatin değil hakikatin peşinden gitmenin adıdır.” dedi.

İSTANBUL SEÇİMLERİ

İstanbul seçimleri hakkında da konuşan Karamollaoğlu; “Son olarak İstanbul seçimlerine değinmekte fayda görüyorum. Seçimlerin üzerinden 2 hafta geçti. Tartışması hala bitmedi. Günlerdir oy sayımı devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı geçmişteki bir konuşmasında, uzun uzadıya süren oy sayımları ile ilgili aynen şöyle demişti:

“Bu beyler yeri geliyor, 1 hafta, 2 hafta, 1 ay…Sandıklar sayılıyormuş, nasıl sayılıyorsa. Eğer sandığı kabul etmiyorsanız, sizin demokrasiniz Sisi Demokrasisi olur”

Evet, biz sayın cumhurbaşkanının bu sözlerine aynen katılıyor, altına imzamızı atıyoruz. Bir an evvel süreç tamamlanmalı ve ülkenin gerçek problemlerine odaklanılmalıdır.

Sayın Binali Yıldırım’da diyor ki; “İstanbul seçimleri mundar olmuştur”

Böyle giderse, iktidar bu tavrını sürdürürse, sadece İstanbul seçimleri değil, demokrasi de mundar olacaktır. Adalete, sandığa duyulan güven ortadan kalkacaktır. Bundan da bütün Türkiye zarar görür. ” dedi.

UYARILARIMIZ KARDEŞLİK VAZİFESİ GEREĞİDİR.

Uyarıları kardeşlik vazifesi olarak yapıyoruz diye belirten Karamollaoğlu; “Her zaman söylediğimiz gibi; Biz bu uyarılarımızı bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyoruz. Tek derdimiz milletimizin refahı, ülkemizin geleceğidir.  Bunun için çalışıyor, bunun için mücadele ediyoruz. Şüphesiz ki güç ve kudret sahibi yalnız Cenab-ı Allah’tır. Allah ülkemizin, milletimizin ve bütün insanlığın yardımcısı olsun.” diyerek sözlerine son verdi.