Borçla Çalışmalar Yapılmasını İstemiyoruz

Dünya’daki Gelişmeler ve 50.Yılında Milli Görüş
2 Mayıs 2019
Problemlerin Çözümü Saadet Partisi’nde
6 Mayıs 2019
Hepsini göster

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde partimizden aday olan ve seçilen belediye başkanları ile Ankara’da bir araya geldi. Belediyelerde izlenecek yol haritası başta olmak üzere Milli Görüş Belediyeciliğinin efsane hizmetleriyle ilgili projelerin ele alındığı toplantıda Karamollaoğlu, belediye başkanlarına hitap etti. 

BELEDİYE BAŞKANLARI KOORDİNASYONLU HAREKET EDECEK 

Karamollaoğlu, belediye başkanlarının birlikte hareket edeceklerini belirterek, birçok bölgede belediye başkan adaylarının baskı altında seçim çalışması yürüttüğünü söyledi. Yapılacak hizmetlerle Milli Görüş belediyeciliğinin ön plana çıkarılacağını ifade eden Karamollaoğlu, önceki dönem belediye başkanlarıyla koordinasyonlu hareket edildiğini hatırlatarak, “Her bölgenin yapısı ve şartları birbirinden farklıdır. Vatandaşların ihtiyaçları neyse hepsi giderilecek. Başarılı çalışmalar yapacağınıza inanıyorum.  Birlikte hareket edersek daha güzel işlere imza atacağız” dedi. 

BORÇLA ÇALIŞMA  YAPILMASINI İSTEMİYORUZ

 Mali yönden belediyelerin sıkıntı içinde olduğunu kaydeden Karamollaoğlu, “Bu sıkıntıdan kurtulmak için yollar aranabilir.  Hükümetten baskı gelebilir. Çünkü hükümetin mali kaynağı geçmişe nazaran azaldı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan bizim önceden genel olarak söylediklerimizi şimdi belediyeler için söylüyor. Erdoğan, ‘belediyelerde yapacağınız işlerin yüzde 40’ı tamamlanmamışsa bırakın. Yüzde 70’i tamamlananları yapın’ diyor. Bu aslında yüzde 70’inin altındakileri de bırakın manasına geliyor.  Bu kaynakların ne kadar azaldığının bir göstergesidir. Birinci meselemiz paranın israf edilmemesidir. İsrafta halka doğrudan fayda sağlamayacak harcamaları israf olarak görüyoruz. Biz borçla çalışmaların yapılmasını istemiyoruz” ifadelerini kullandı.