“Bu Karar YSK’nın Alnına Vurulmuş Kara Bir Leke Olarak Tarihe Geçecektir”

Problemlerin Çözümü Saadet Partisi’nde
6 Mayıs 2019
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur!
14 Mayıs 2019
Hepsini göster

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında gündeme dair konuları değerlendirdi. Son günlerde artan şehit haberlerine dikkat çekerek ve askerlerimize rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, İsrail’in Gazze’ye yaptığı zulmü ve Türkiye’nin gündemi olan İstanbul seçimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

ŞEHİT TAZİYELERİ

Şehitlerimize rahmet dileyen Karamollaoğlu; “Maalesef terör canımızı yakmaya devam ediyor. Son bir hafta içerisinde ardı ardına gelen şehit haberleri ile karşı karşıya kaldık. Umuyorum ki tekrar artan terör hadiseleri biran önce son bulur. Ülkemiz de huzur atmosferi hakim kılınır. Bir kere daha şehitlerimize Allah’tan rahmet acılı ailelerine ise başsağlığı diliyorum.Milletimizin başı sağolsun.” diye konuştu.

GAZZE SALDIRILARI

İsrail’in Gazze saldırısı hakkında konuşan Temel Karamollaoğlu; “İsrail terör devleti adeta gelenek haline getirdiği Ramazan ayında Gazze’yi vurma girişimlerine devam ediyor. Bu Ramazan’da geleneğini bozmayan İsrail Gazze’yi birkaç gündür bombardımana tabi tutuyor. Bu bombardımanlar sırasında Anadolu Ajansı’nın ofisinin bulunduğu bina da hedef alındı ve tahrip edildi. Anadolu Ajansımıza bu menfur saldırı sebebi ile tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gazze’de başta 14 aylık bir yavrumuz olmak üzere şehit düşenlerin tamamına Allah’tan rahmet diliyor. İsrail’i bu saldırgan ve zalimane tavrı sebebi ile şiddetle lanetliyorum.” dedi.

İSTANBUL SEÇİMLERİ

YSK’nın İstanbul seçimleri kararını değerlendiren Karamollaoğlu; “Ülkemizin en önemli gündem maddesi ise Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerine ilişkin vermiş olduğu karardır. Sözü hiç uzatmadan, dolandırmadan ifade etmek istiyorum ki bu, hukuk kurallarının yanlış yorumlanması değil hukuk kurallarının hiçe sayılmasıdır. Bir faciadır, cinayet mesabesindedir, hukukun katledilmesidir. Yüksek Seçim Kurulu’nun alnına vurulmuş kara bir leke olarak tarihe geçecektir. Bu durumun kamu vicdanında apaçık bir hak gasbı olduğu kanaati hakimdir. Böyle bir kararın alınmasına neden olanlar da kuşkusuz milletimizin vicdanında mahkûm olmuşlardır. Değerli basın mensupları bu arada şu husus bizi gerçekten çok üzüyor. Nasıl oluyor da Adalet ve Kalkınma Partili yöneticiler partilerinin bekasını ülkenin bekasının önüne koyacak kadar akl-ı selimden ve sağduyudan bu kadar uzaklaşabiliyorlar?

Öyle görülüyor ki Adalet ve Kalkınma Partisi’nin sağduyu tarafı tamamen felç olmuş. Arkadaşların bu haline üzülüyorum. Ama biliyorum ki alınan bu karar AK Parti’ye oy vermiş, gönül vermiş geniş bir kesimin de rahatsızlığına neden olmuştur. Bu durumu geçmişte Ak Parti’de üst düzey görevlerde bulunanlarda açık ve net bir şekilde dile getirmiştir. Biz ülkemizin içinde bulunmuş olduğu bu ağır şartların üstesinden geleceğimize yürekten inanıyoruz. İnşallah 23 Haziran’da gerçekleştirilecek olan İstanbul seçimleri, kampanya süreçleri ve neticesi itibari ile Türkiye’mizin normalleşmesine, hak ve hukukun üstünlüğüne, bir arada yaşama bilincinin pekişmesine vesile olacaktır.

Bunun için bu süreci herkesin, bütün siyasi partilerin akl-ı selim, sağduyu ve teenni ile yürütmesi gerektiği hususunun altını özellikle çizmek istiyorum. Böylesine haksız, hukuksuz bir kararı aldıran iktidarın 23 Haziran’da İstanbul’da kazanabilmek için her türlü gerginleşmeyi, kutuplaşmayı artırması muhtemeldir. Şimdi millet olarak bütün bu tuzaklara düşmeden hareket etmeli ve millet iradesinin sandığa gereği gibi yansımasını temin etmeliyiz.”dedi.

1946 RUHU CANLANDI

AK Parti’nin 94 ruhu söylemini hatırlatan Karamollaoğlu; “AK Parti seçim sürecine girerken 1994 ruhunu döneceğiz demişti. Biz de kendilerine ruh çağırmakla 94 ruhu gelmez demiştik. Nitekim bu dediğimizde haklı çıktık. İktidar 94 ruhuna döneceğiz derken 1946 ruhuna döndü. Tek parti döneminin gayr-i hukuki ve demokrasi dışı uygulamalarını aynen benimsedi. Utanmasalar İstanbul seçimlerinde açık oy gizli tasnif usulü ile seçimi yenileyecekler. Fakat iktidara şu tarihi uyarıyı tekrar hatırlatmak istiyorum. Ebedi olan hiçbir iktidar yoktur, nice yıkılmaz zannedilen iktidarlar yıkılıp gitmiştir. Bugün izleri bile kalmadı. Emin olun siz de aynı akıbete uğrayacaksınız ve şu tavrınız sebebiyle kuşaklar boyu kötü bir şekilde zihinlerde yer bulacaksınız.

Siz gelecekte;

Adaletsizlikle- Yani Zulümle

Yolsuzlukla-Zorbalıkla

İsrafla-Beceriksizlikle

Partizanlıkla-Vicdansızlıkla

Kibir kulesi yüksek binalarla anılacaksınız.” diye konuştu.

İKTİDAR GERÇEK GÜNDEME ODAKLANMADI

Ekonomik sıkıntıları da gündeme getiren Temel Karamollaoğlu; “AK Parti her gün derinleşen ekonomik ve sosyal sıkıntılar yerine İstanbul seçimlerine odaklandı.  Ne yazık ki Ülke ekonomisi bir seçime daha kurban edildi. Bakınız;

Dolar: 6.17

Euro: 6.91

Faiz: 24.06%

İşsizlik: %14.7

Tablo açık seçik ortada bu duruma önlem alması gereken AK Parti’nin tavrı ise gerekirse ülke gitsin ama iktidar bize kalsın mantığıdır ne yazık ki! Bu seçim de eğer ülkenin bekasına bağlanırsa işte o zaman bu ülke için yazık olur” dedi.

ÇÖZÜM SANDIK ve DEMOKRASİDİR

Çözümün sandıkta olduğunu sözlerine ekleyen Karamollaoğlu; “Buradan aziz milletimize seslenmek istiyorum her ne yaşanırsa yaşansın asla ve asla gelecekten ümit kesilmemelidir.  Bu süreçte ülkemizi bekleyen en önemli tehlike bir takım provokasyonlar ve kışkırtmalardır. Herkes bilmeli ki ne yaşanırsa yaşansın tek çözüm yolu sandık ve demokrasidir. Sokaktan medet umanlara bu süreçte asla taviz verilmemelidir.

Buradan iktidara da sesleniyorum;

Seçmen iradesine ipotek koyacak davranışlar asla sergilenmemelidir. Bu seçimde medya ve yetkili kurumlar adil davranmalı, şaibeye yer verecek bir tutumun içine asla girmemelidir. Seçmenlerin ve partilerin tutumları kutuplaştırmaya ve cepheleşmeye fırsat vermemelidir” diye konuştu.