EBRU ASİLTÜRK

 
 
23 Haziran 1971 Ankara doğumlu olan Ebru Asiltürk, ilk orta ve lise eğitimini babası ve annesinin memuriyeti dolayısıyla Ankara,Kırşehir,Muğla-Fethiye ve Zonguldak'ta tamamladı.

1988 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne giren Asiltürk, uygulanan" başörtüsü yasağı" dolayısıyla öğrenimine bir yıl ara vermek zorunda kaldı.

1993 yılında Ali Celal Asiltürk ile evlendi.1994 yılında hem anne oldu,hem de okulundan mezun oldu.

Teşkilat hayatına 1995 yılında" Milli Gençlik Vakfı Genel Merkez Hanımlar Müesseseleşme Komisyonu Başkan Yardımcılığı "ile başladı. MGV'nin kapatılması ile vazifesine Anadolu Gençlik Derneği'nde, çeşitli komisyonlarda başkan olarak devam etti.

2002 yılında AGD Genel Merkez Hanımlar Komisyonu Başkanlığı görevine getirilen Asiltürk; milli ve manevi değerlere sahip,inançlı ,şuurlu, yaradılış gayesinin ve kulluk vazifelerinin idrakinde ,vatan- millet sevdasında gençlik yetiştirmek gayesindeki AGD'de çalışmalarını sürdürdü.

Haziran 2014 tarihinde Saadet Partisi Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı'na getirildi.Aktif olarak Diş Hekimliği yapan Ebru Asiltürk , 3 çocuk annesidir.

Ebru ASİLTÜRK

Kadın Kolları Başkanı


[email protected]