Gelecek Saadet İle Gelecek!

Bu Süreçte Sadece “Türkiye İttifakı”ndan Bahsedilmelidir!
16 Ekim 2019
Bunlardan Dost Olmaz!
24 Ekim 2019
Hepsini göster

Genel Başkan Yardımcımız Ömer Faruk Yazıcı, 7. Olağan Büyük Kongre’ye dair basın toplantısı gerçekleştirdi:

“6. Olağan Kongrenin ardından yaklaşık 3 yıl geçti. Bu süre zarfında; 1 referandum, 1 Genel Seçim, 1 Cumhurbaşkanlığı Seçimi, 1 Mahalli İdareler Seçimi ve ek olarak da yenilenen İstanbul Seçimleri olmak üzere 5 seçim geçirmiş olduk.

Türkiye’nin yakın dönem siyasi anlamda yaşadığı süreç hem iç politikada hem de dış politikada büyük çıkmazları beraberinde getirdi. Türkiye yönetimsel açıdan kötü günler yaşamakta; siyaset ve toplum nefes almak için bir yol aramaktadır.

Ülkemizin geldiği son noktada küresel güçlerin hesaplaşması arasında sıkışan bir dış politikanın kaçınılmaz sonucu olarak Barış Pınarı Harekâtına başlanılmıştır. Bu harekâtın ülkemiz açısından hem sahada hem de masada en iyi şekilde sonuçlanmasını temenni ediyoruz.

İç siyasette ise son günlerde konuşulan yargı reformunun, içeriği bakımından halkımızın dertlerine derman olma noktasından epey uzakta olduğunu görmekteyiz. İktidar partisi, yıpranmış ve kokuşmuş politikalarından bir an önce vazgeçmediği sürece ülkemizi düze çıkaramayacağı su götürmez bir gerçektir.

Böyle bir siyasi ortamda Saadet Partimiz, 7. Olağan Büyük Kongresi’ni 3 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirecektir. Partimiz, kongresiyle birlikte genel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine “en hazır” parti olma yolunda çalışmalarını yapmaktadır ve yapmaya da devam edecektir.

Toplumsal mutabakatı sağlayacak yegâne partinin Saadet Partisi olduğu kanaati her geçen gün güçlenmekte ve Saadet Partimiz, özgül ağırlığı ile iktidarın en güçlü alternatifi olmaktadır. Söylemlerinde herkesin ittifak edebileceği bir parti olarak; ülkedeki kutuplaşmanın ortadan kalkması için çabalayan en güçlü irade olduğu açıktır.

Kongre hazırlıklarımıza aylar öncesinden başladık. Kongre; partimiz için olağan bir kongre olsa da hazırlıklarımız olağanüstü bir şekilde yapıldı.
-Partimize farklı kesimlerden katılımların sağlanması,
-Parti programının düzenlenmesi, tüzük değişikliği ve yeni kurulacak politika kurulları ile bir bütün olarak çalışmalar yürütülüyor.

Herkes için “İşte bu benim partim” dedirtecek bir hazırlıkla kongremizi gerçekleştireceğiz. Bu kongre ile partimiz, 82 milyon yurttaşımızın her bir farklılığını gözetecek, bir kadro hareketi olmakla birlikte bir kitle partisi olma yolunda güçlü bir adım atacaktır. İdeallerimizin, programımızın bütün memlekete ve milletimizin tamamına huzur getireceğini en güzel şekilde anlatacağız.

Bunlarla beraber kongremiz için bir konsept belirlendi. Geçtiğimiz seçimlerde çalışmalarımızdan ve kampanyamızdan çokça söz ettirmiştik. Saadet Partisi olarak kongremize bir seçim havası heyecanı ile ve coşkusu yüksek; illere, ilçelere ve mahallelere kadar yansıyacak güçlü bir içerikle gidiyoruz.

50 yıllık siyasal yürüyüşümüzün bütün kodlarını içinde barındıran, geleceğin ihtiyaçlarına hitap edecek, toplumsal olarak tüm kesimlerin sorunlarına çözümler üretme noktasında iddialı bir çalışma programı ve içerik konsepti ile kamuoyunun karşısına çıkacağız.

Akıl ve vicdan sahibi herkesin partisi olma noktasında kararlılığımızı en güçlü şekilde bu kongrede dile getireceğiz.

Yapılan araştırmalarda; insanımızın, en çok kaygı duyduğu olgunun ‘gelecek’ olması ve umudunun azaldığı şu dönemde Saadet Partisi olarak kongreye “Gelecek, Saadet ile Gelecek” üst sloganıyla gideceğiz.

Ekonomiden eğitime, dış politikadan sağlığa, tarımdan teknolojiye, sanayiden sanata, ülkemizin birçok alanda önemli çözümlere ve samimi gayretlere ihtiyacı var.

Bütün bunların başında; yeni yetişen neslin ilgi alanları, davranış biçimleri, kaygıları, beklentileri, umutları ve yaşam tarzlarını inceledik ve bir bütün olarak hedef kitlemizi gençler olarak belirledik. Zamanında yapılacak ilk genel seçimde 7 Milyon yeni genç oy kullanacak ve seçim sonuçlarının asıl belirleyicileri bu gençler olacaktır.

Gençlerimize sadece birer oy olarak bakmak yanlıştır. Biz Saadet Partisi olarak gençlerimize; ülkemizin insan kaynağı, beşeri gücü yani geleceği olarak bakıyoruz. Gençlerimizin hayallerini, umutlarını ve geleceklerini çağımız koşullarının en iyi standartlarında garanti altına almak hepimizin görevidir, sorumluluğudur.

Bütün bunlarla beraber, Genel başkanımızın “Türkiye’nin Geleceği” başlığı ile gerçekleştirdiği lider ziyaretleri de geleceğe dair samimi bir uğraştır. Herkesle ve her kesimle görüşebilen, herkesin sorunlarını dinleyip çözüm arayışlarını sunan tek siyasal hareket biziz.

Bugün ki gündemlerin ötesinde milletimizin beklentisi; Türkiye’nin geleceğinin daha iyi olmasıdır.

Gelecek, hepimizin geleceğidir.

Nimeti kendisine, külfeti de milletin sırtına yükleyen zihniyetler geleceği inşa edemezler. Paylaşımın adil gerçekleşmesini beceremeyenlerin geleceğe dair umut vaat edemezler.

Ülkemizde ancak Saadet Partisi’nin ilkeleri ve programlarıyla yaşanılabilir bir gelecek kurulabileceğine inanıyoruz ve bunu gençlerimize anlatacağız, sadece gözlerinde umut ışığını parlatmayacağız biz onlarla birlikte geleceği inşa edeceğiz. Türkiye’nin, “Siyasal hafızası” ile en güncel, en yenilikçi, partisi Saadet Partisidir. Milletimizi yoranlar, gelecekte yetki sahibi olamayacaklardır.

7. Olağan Büyük Kongremizde, geleceğin inşasının ancak Saadet Partimizle olacağını tüm kamuoyuna anlatacağız.
Şimdi ülkemiz için bir konuda anlaşıyoruz;
Saadet’te geleceğimizi yazıyoruz.”