“İktidar Konkordato İlan Etti”

İktidar Bu Seçimi Kaybedecek!
23 Ocak 2019
“Her Yerde Aday Gösteriyoruz”
6 Şubat 2019
Hepsini göster
 
 

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, haftasonu Ankara’da gerçekleştirilen ‘Aday Tanıtım ve Kampanya Lansman’ toplantısına yer vermeyen TRT’ye tepki gösterdi. Karamollaoğlu, yerel seçim kampanyasını hazırlayan ekibe ve teşkilatlara teşekkür etti.  

İşte Genel Başkanımızın konuşmasının satır başları:

FİLİPİNLERDEKİ TERÖR HADİSELERİ 

“Geçtiğimiz hafta Filipinler’de kliseye yapılan saldırıyı telin ediyorum. Kime karşı yapılırsa yapılsın bu tür saldırılar kabul edilemez. 350 yıllık Moro mücadelesinin başarıya ulaştığı bir dönemde yapılan bu saldırılar akıllarda soru işareti bırakmıştır.”

 İRANDAN PETROL ALIMININ DURMASI

 “Dış politikamızda yaşanan bazı gelişmelere de değinmek istiyorum. Türkiye Kasım ayında İran’dan petrol alımını durdurdu.Bu yanlış karardan bir an önce vazgeçilmelidir.ABD’nin ipi ile bölgemizde kuyuya inilmez.Daha dün ABD Suriye’den çekileceğim derken bugün 600 asker daha gönderdi.Ayrıca Astana ve Adana mutabakatlarını yapmaya çalıştığımız İran’a karşı böyle bir tavır dış politikamızı tutarsızlaştırıyor.”  

ADAY TANITIM TOPLANTIMIZ

 Gündemimize Pazar günü gerçekleştirdiğimiz Aday Tanıtım ve Kampanya Lansman Toplantımızla devam etmek istiyorum. Öncelikle programımıza yoğun ilgi gösteren teşkilat mensuplarımıza, halkımıza ve basınımızın güzide üyelerine teşekkür ederim.İnanıyoruz ki bu toplantı Dürüst Belediyecilik Dürüst Başkan şiarının yerel yönetimleri devralmasına vesile olacaktır.Biz adaylarımıza o gün cepsiz ceket giydirdik. Çünkü Milli Görüş belediyeciliğinin en temel umdesi çalmadan çalışmaktır.Yetimin hakkını gözetecek, haksızlığa, ranta müsaade etmeyecek adaylarımız ile her seçim bölgesinde en güzel neticeleri alacağımıza inanıyoruz. Ayrıca o gün programımızı canlı yayınlamak bir yana haberini dahi yapmayan TRT’yi de esefle kınıyorum.TRT sadece bir devlet kanalı değildir bu milletin bu ülkenin kanalıdır ve tarafsızlık ilkesine göre hareket etmek zorundadır. 

SAADET PARTİSİ PUSULA’DA 1. SIRADA

  “Ayrıca YSK’da yapılan kura çekiminde Saadet Partimiz pusula da 1. Sıraya hak kazandı İnşallah bu  durum yerel seçimlerde Saadet Partimizin en güzel sonuçları almasına vesile olur. Lakin Saadet Partisi pusulada 1. Sırayı alınca birilerinin dili tutuldu, pusula sıralamasını 2 den başlayarak saydılar. Niçin çünkü bir takım medya organları hiçbir surette Saadet Partisini anmak istemiyor. Fakat bütün bunlara rağmen biz milletimizin yoğun teveccühünü her ortamda görmekteyiz.Bu teveccühden dolayı da memnuniyet içerisindeyiz, Biz buradan milletimize sesleniyoruz gidişattan memnun olmayan herkesi beraber yürümeye davet ediyorum.Son olarak yeniden Anayasa Mahkemesi Başkanı seçilen Sayın Zühdü Arslan’ı tebrik ediyorum.” 

CUMHURBAŞKANI MARKET LOBİSİ İLE MÜCADELE ETMEYE KARAR VERMİŞ

 “Ülkemizin ekonomisi her geçen gün biraz daha kötüye gidiyor. Bugün iktidar sahipleri içinde bulundukları konfor ve rahatlıktan dolayı krizi hissetmiyor olabilir.Fakat vatandaşın canı yanıyor, manav raflarında 1 kg patlıcan 13-14 lirayı1 kg soğan 17-18 lirayı görmüş durumda. Birçok meyve ve sebze 10 ile 20 lira arasında bir fiyat rakamını gördü. Bu ülkede soğan fiyatları artıyor soğan üreticisi suçlu oluyor. İğneden ipliğe her şeye zam geliyor market sahipleri suçlu oluyor Fakat ne hikmetse ekonominin bu denli kötüye gitmesinden iktidarın zerre payı olmuyor? Defalarca söyledik bugün fiyatların artmasının tek sebebi iktidarın 16 yıllık tarım politikasının iflas etmesinin sonucudur.Çiftçinin girdileri ucuzlamadıkça fiyatlar ucuzlamaz. Çiftçinin girdisinin ucuzlaması için ise tarıma tam manası ile destek verilmelidir.Tarıma destek veriyoruz diyerek tarım politikası ayağa kalkmaz. Bugün Tarım politikası sil baştan ele alınmalıdır. Bugün Türkiye’nin ne doğru düzgün bir tarım politikası ne de bir tohum politikası vardır. Bu durumda marketleri suçlamak manavları suçlamak doğru değildir.Lakin Sayın Cumhurbaşkanının söylediklerinden anlaşılıyor ki kendisi şimdi de “market lobisi” ile mücadele etmeye karar vermiş. Biz kendisine şunu hatırlatmak istiyoruz, kurumlarda yaptığınız atamalarla enflasyon rakamları düşüyor diye Esnaftan, üreticiden ucuza mal satmasını bekleyemezsiniz.Piyasada hissedilen gerçek enflasyon bugün en aşağı %60 oranındadır Bu gerçeğe rağmen suçu küçük esnafa yıkmak vicdana sığmaz. Sizin bu yaklaşımınız sebebiyle marketçiler patlıcan ve biber satmama kararı aldılar. Niçin? Çünkü her an hain damgası yiyebilirler. Çok açık bir şekilde uyarıyorum; Bu tavrınız ne ekonomiyi ayağa kaldırır ne insanımıza fayda verir.” 

İKTİDAR KONKORDATO İLAN ETTİ

  “Gelinen noktada ülkenin büyük ticari kurumları bir bir konkordato ilan ediyor hatta bazıları iflas etmeye başladı.Küçük esnafın hali ise bundan farklı değil.Problemi çözmesi gereken iktidar sadece başkalarını suçlayıp bir seçimi daha kazanmanın hesabını yapıyor.Herkes bilmeli ki bugün esnafımız, üreticimiz, ticari firmalarımızdan ziyadeKonkordato ilan etmesi gereken merci AK Parti iktidarının bizatihi kendisidir.Ekonomiyi idare edemiyor, devleti yönetemiyor.Kendileri iş başında kalmaya ısrar etseler de 31 Mart bu konkordato ilanının tescili olacaktır.Aziz milletimiz Dürüst Başkan Dürüst Yönetim anlayışına önce yerel yönetimlerde anahtarları teslim edecek.Ardından ise ilk genel seçimlerde iktidarın anahtarlarını teslim edecektir.” 

ALPARSLAN KUYTUL’A YAPILAN MUAMELE

 “Basın toplantımıza Türkiye’de yaşanan farklı gelişmelerle devam etmek istiyorum.Uzun zamandır takip ettiğimiz Furkan Vakfına ve onun başkanı Alparslan Kuytul’a yapılan muameleye dikkatlerinizi çekmek istiyorum.1 yıldır tutuklu bulunan Alparslan Kuytul geçtiğimiz hafta mahkeme tarafından verilen tahliye kararıyla serbest bırakıldı.Akabinde ise serbest bırakılmasının üzerinden 24 saat geçmeden tekrar gözaltına alınıp tutuklandı bunun yanında birde hanımı gözaltına alınıp serbest bırakıldı.Şimdi sormak istiyorum mahkemenin tahliye kararı verip serbest bıraktığı bir insan hangi gerekçe ile tekrar tutuklanır?Bu yapılan muamele tutarsızlıktır. Bir ülkenin adaleti bu kadar zedelenmemelidir.”  

Ne’me Lazım

  Bakınız yaşadığımız gelişmelerle alakalı burada tarihten şu örneği vermek istiyorumKanuni Sultan Süleyman “Osmanlı Devleti çökmeye yüz tutar mı?” diye düşünmeye başlar. Ardından alim bir zat olan süt kardeşi Beşiktaşlı Yahya Efendi’ye bir mektup yazarak bunu sorar. Yahya Efendi Mektuba Ne’me lazım diyerek cevap verir.Durumu anlamaya çalışan Kanuni bir mektup daha yazarak Yahya Efendi’ye neden böyle bir cevap verdiğini sorar. Yahya Efendi’nin cevabı manidardır. “Sultânım! Bir devlette zulüm yayılsa, haksızlık şâyi olsa, işitenler de “neme lâzım” deyip uzaklaşsalar, sonra koyunları kurtlar değil de çobanlar yese, bilenler bunu söylemeyip sussa. Fakirlerin, muhtaçların, yoksulların, kimsesizlerin, feryâdı göklere çıksa da bunu da taşlardan başkası işitmese, işte o zaman devletin sonu görünür. Böyle durumlardan sonra devletin hazinesi boşalır, halkın itimâd ve hürmeti sarsılır. Asayişe itaat hissi gider, halkta hürmet duygusu yok olur. Çöküş ve izmihlâl de böylece mukadder hâle gelir…” Biz işte bu misal de olduğu üzere bu ülkede yaşayan kim olursa olsun Hangi inançtan, ideolojiden, ırktan olursa olsun yapılan haksızlıklara neme lazım deyip geçemeyiz.Türkiye’de bugün binlerde KHK mağduru, binlerce Bylock Zoka mağduru var. Binlerce İhlas Holding Mağduru var bugün ne yazık ki bu insanlara sahip çıkan bir mercii yok. Adaletsizlik toplumun her kademesini etkilemiş durumda. Böyle bir ortam ve düzen içerisinde tarih buna karşı sesini çıkanları da, çıkarmayanları da yazacaktır. Her şeye rağmen biz uyarılarımızı bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyor hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.