Karamollaoğlu “Korkunun Ecele Faydası Yok!”

Ankara’nın Cepsiz Ceketlileri Tanıtıldı
20 Şubat 2019
Karamollaoğlu “Problemleri Biz Çözeriz”
27 Şubat 2019
Hepsini göster
 
 

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta sonu partisinin mitinginde Saadet Partisi’ni ‘particik’ olarak tanımlaması ile ilgili Karamollaoğlu, sert cevap verdi. Erdoğan’ın ‘particik’ tanımlamasına “Dizleri titriyor. Düne kadar oruç tutuyordu” ifadelerini kullandı.

“KENDİ ADAYLARI İLE SEÇİME GİREN TEK PARTİ BİZİZ”

Yüksek Seçim Kurulu’na mahalli seçimler için aday listelerini teslim ettiklerini belirterek açıklamalarına devam eden Karamollaoğlu, “1389 belediyede seçimlere kendi adayları ile giren tek parti biziz. Bu bize yönelik bazı iddialarda bulunanlara tokat gibi bir cevap olmuştur. Eğer hala anlamıyorlarsa ya anlayışları kıt ya da bu iddialar üzerinden başka amaç yürütmeye çalışıyorlar. Siyasi partiler ittifak yapabilir. Ancak söylememize rağmen bizi bir ittifakın içinde göstermek planlı bir operasyondur” dedi.

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

İktidar tarafından adaylarına yönelik baskılar yaşandığına dikkat çeken Karamollaoğlu, “AK Parti eleştirdiği tek parti dönemi uygulamalarını uyguluyor. Hükümet eğer seçimlerde kendileri ile ilgili bir başarısızlık görüyorsa politikalarını değiştirme yoluna gider. Diğer partilerin üzerine gitmek için veya seçimi kazanmak için devlet imkanlarını kullanmaz. Eğer bu yola başvuruyorsa bu hükümetin politikalarının iflas ettiğini gösterir ki öyle de olmuştur. İktidardan uzaklaşacaklar diye korkuyorlar. Ama korkunun ecele faydası yok. Bu mahalli seçimler Saadet iktidarının ilk adımı olacak” dedi.

“ENDİŞELENİYORLAR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partileri için ‘particik’ tanımlamasını haftalık olağan basın toplantısında değerlendiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Dizleri titriyor. Düne kadar oruç tutuyordu, Saadet Partisi’ni ağzına bile almak istemiyordu. Bugün sürekli konuşuyorsa herkes bilsin ki Saadet Partimiz geliyor. Madem particik ise neden bu kadar endişeleniyor. Çünkü halkın bize olan teveccühü gün geçtikçe artıyor” diye konuştu.