Karamollaoğlu “Problemleri Biz Çözeriz”

Karamollaoğlu “Korkunun Ecele Faydası Yok!”
20 Şubat 2019
Sağır Sultan Bile Duydu Bizdeki Sultanlar Duymuyor!
6 Mart 2019
Hepsini göster
 
 

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.Konuşmasında Erbakan Hocamızı anma programlarına değinen Genel Başkanımız, yerel seçime yönelik değerlendirmelerde de bulunarak Saadet Partisi olarak seçime ittifaksız girdiğimizi tekrar hatırlattı.

Sözlerine Hocalı Katliamı ve Mısır’da Darbeci Sisi tarafından idam edilen gençleri anarak başlayan Temel Karamollaoğlu “Bugün basın toplantımıza bundan 27 yıl önce vuku bulan Hocalı katliamını anarak başlamak istiyorum. Bu katliamda hayatını kaybeden Azerbaycan Türkü kardeşlerimizi rahmetle anıyor Katliamın faillerini lanetliyorum. Bir başka üzücü katliam ise son zamanlarda Mısır’da vuku bulan idamlardır. Bu idamlardan mesul olanları şiddetle kınıyorum Özellikle asılsız fetvalarla bu idamları destekleyenleri. Fakat ne yazık ki bu idamlara herkes gibi Türkiye’de duyarsız kalmıştır. Bu durumunda bizi üzdüğünü belirtmek istiyorum.” dedi.

İKİ ÖNEMLİ TARİHİN YILDÖNÜMÜ

27 Şubat ve 28 Şubat’ın tarihi önemini belirten Karamollaoğlu “İçinde bulunduğumuz hafta, ülkemiz ve milletimiz açısından iki önemli tarihin yıldönümüdür. Birisi 27 Şubat; Türkiye’nin milli ve manevi kalkınmasına öncülük etmiş, İslam dünyasına ufuk açmış, yön çizmiş bir büyük liderin, Erbakan Hocamızın vefatının 8. yıldönümü.

İkincisi ise 28 Şubat; Ülkenin geleceğine ipotek koymuş, antidemokratik kirli bir darbenin yıl dönümü.” dedi.

ERBAKAN HOCAMIZI RAHMETLE ANIYORUZ

Erbakan Hocamızı rahmetle andığı belirten Genel Başkanımız, bugün Ankara MEB Şura salonunda yapılacak anma programını da hatırlatarak davette bulundu.

Temel Karamollaoğlu “Erbakan Hocamız şiar edindiği dürüstlük ve nezaket meziyetleri ile bizim için sadece bir lider değil, bir hoca, bir dost, bir ağabeydi. Vefaatının sene-i devriyesinde Merhum Hocamız Necmettin Erbakan’ı rahmet, özlem ve minnetle anıyorum. Erbakan Hocamızla alakalı denilecek çok şey konuşulacak çok söz var lakin biz bu hususla alakalı diyeceklerimizi bu akşam yapacağımız “Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı”na saklıyor Aziz milletimiz ile basınımızın güzide mensuplarını programımıza davet ediyorum.” dedi.

27 ŞUBAT İLE 28 ŞUBAT’IN FARKI

Merhum Liderimiz Necmettin Erbakan’ın hesap insanı değil hedef insanı olduğunu söyleyen Temel Karamollaoğlu “Erbakan Hocamız bu yıl, Almanya’dan Amerika’ya, Afrika’dan Asya’ya, Edirne’den Kars’a dünyanın birçok farklı bölgesinde, farklı şehrinde, hayırla yad ediliyor. Arkasından dualar ediliyor. -Peki ama 28 Şubat’ta, tank yürütenleri hatırlayan tek kişi var mı? – 5’li çeteleri, medya baronlarını anan tek kişi var mı? – Tarih göstermiştir ki Milli iradeye ipotek koymaya kalkanlar eninde sonunda kaybetmeye, unutulmaya mahkumdurlar. -Daha açık söyleyeyim; 28 Şubat değil ama hiç kimsenin şüphesi olmasın ki 27 Şubat 1000 yıl sürecektir. -8 yıl değil üzerinden 80 yıl geçse de Necmettin Erbakan, inancıyla, heyecanıyla, insanlığa olan sevdasıyla hatırlanmaya, mazlumların yolunu aydınlatmaya devam edecektir. -Çünkü O küçük hesapların değil, hep büyük hedeflerin insanı olmuştur.” dedi.

GELİN ASIL PROBLEMLERİMİZİ KONUŞALIM

31 Mart seçimleri dolayısıyla siyasi partilere ve iktidara seslenen Karamollaoğlu “31 Mart seçimlerine bir ay gibi kısa bir süre kaldı. Ama iktidar kanadı ülkenin gerçek problemlerini konuşmak yerine, haftalardır Beka probleminden bahsediyor. Çünkü ne ekonomi de, ne dış politika da ne de yerel yönetimlerle ilgili millete söyleyebilecekleri hiçbir şey kalmadı. Yerel seçimleri beka seçimi gibi gösterip milletimizi korkutarak oy devşirmeye çalışıyorlar. Eğer bu ülkede bir beka probleminden bahsedeceksek, bunun en büyük müsebbibi iktidarın bizzat kendisidir. 16 yıldır ülkeyi mahkum ettikleri yanlış politikalardır. Ama Tekrar söylüyorum: Türkiye’nin beka problemi yoktur, AK partinin ve onun ortağının beka problemi vardır.” diye konuştu.

PROBLEMLERİ BİZ ÇÖZERİZ

Son günlerde ülke problemlerinin 31 Mart seçimi sonrası hemen çözüleceği iddialarına da değinen Temel Karamollaoğlu, çözümün tek adresinin Saadet Partisi olduğunu belirterek;

“Son zamanlarda zirve yapan ekonomik problemlerin sadece kısa vadeli vaatlerle çözülecekmiş gibi gösteriliyor. 31 Marttan sonra her şey iyi olacakmış! İktidara göre 24 Hazirandan sonra da her şey düzelecekti. Gerçekler ortada… Bunlar hiçbir problemi çözemezler. Çünkü nasıl çözeceklerini bilmiyorlar, 26.5 milyar yatırım yapacaklarmış ve 2.5 milyon işsize iş bulacaklarmış. El İnsaf! Çocuk kandırdıklarını sanıyorlar. Milletimiz artık laf değil çözüm istiyor. Vaatler o kadar abartıldı ki kimse artık inanmıyor. Bugün Türkiye’de yaşanan problemleri çözecek tek bir parti var o da Saadet Partisi’dir.” dedi.

DÜRÜST OLMAK GEREKİRSE

Saadet Partisi’nin iftiraların hedefi olmasına sert tepki gösteren Karamollaoğlu “Bugün gelinen noktada zillet içinde debelenenler, hallerini gizlemek için sürekli saldırıyorlar. Fakat bilsinler ki kendileri zillet çamuru içinde boğulup gidecekler. Dürüst olmak gerekirse, bütün siyasi yalanların içerisinde Saadet Partisi hedef alınıyor Çünkü insanımızı Saadete kavuşturacak tek merci biziz. İktidar da bunu çok iyi biliyor. Ne kadar uğraşırsa uğraşsın milletimizin Saadetine engel olmayacak çünkü Saadet bulmak bir insan hakkıdır.” diyerek sözlerine devam etti.

BİZ BİR İTTİFAK YAPTIK

Saadet Partisi’nin 1389 yerde kendi adayları ile seçime girdiğini ısrarla belirten Temel Karamollaoğlu “İktidar bizi seçim sat-ı mailine girdiğimizden beri bir ittifakın içerisinde gösterme çabasında. Her gün yeni bir şeyler bulup ittifak yaptığımızı iddia ediyorlar. Bizde bugün itibari ile bir ittifakın içerisinde olduğumuzu ve ittifak yaptığımızı açıklama kararı aldık. Çok açık söylüyorum biz bir ittifak yaptık Bizim ittifakımızı; -İşsiz olan her 5 gençten biri ile -Atanamayan öğretmenlerle -Emeklilikte Yaşa Takılan mağdurlarla -KHK mağduru olup da problemleri hala çözülemeyenlerle -Tanzim satış kuyruklarında biraz daha ucuza sebze almanın derdine düşüp saatlerce bekleyen vatandaşlarımızla Bil-umum biz ezilen, hakkı sömürülen, adaletsizliğe mahkum edilen, açlık ve sefalete mahkum edilen halkımız ile ittifak yaptık. Bizim her gün halka halka genişleyen bu ittifakımız birilerini rahatsız etti. Bu sebepten dolayı Saadet Partisini ağızlarından düşürmüyorlar. Herkes bilsin ki Saadet Partisi bütün seçim bölgelerinde 1389 yerde aday gösterdi. Hiçbir seçim bölgesin de bir partiyi desteklemeyecek kendi adaylarının kazanması için gayret edecektir. Bunu da herkes böyle bilsin. Her zaman söylediğimiz gibi biz bütün uyarılarımızı bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyoruz. Şüphesiz ki güç ve kudret sahibi Cenab-ı Allah’tır. Allah (cc) ülkemizin, bölgemizin ve bütün insanlığın yardımcısı olsun.” sözleri ile konuşmasına son verdi.