Ülkemizin geleceğini yakından ilgilendiren en önemli hususlardan biri de kuşkusuz ki, KKTC ile ilgili gelişmelerdir. Ne gariptir ki, islam coğrafyasındaki her ülkeyi ‘parçalamaya çalışanlar’ sıra Kuzey Kıbrıs’a gelince ‘birleştirmek için’ çırpınıyorlar. Suriye’ye de Irak’ta, Yemen’de her mezhebe, her meşrebe, neredeyse her kabileye, devlet vaat edenler, sıra Kıbrıs’da bir Türk devletine gelince ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Hemen başında şunu ifade etmek isterim ki, Türkiye’nin güvenliği, Halep’den, Musul’dan, El bab’tan çok daha önce Kıbrıs’tan başlar. Kıbrıs, Doğu Akdeniz’de ki konumuyla barışın da, savaşında belirleyicisidir. Kıbrıs, milletimiz açısından her yönü ile “milli” bir dava, her yönü ile vazgeçilmez bir kırmızı çizgidir. Asla pazarlık konusu yapılamaz, asla taviz verilemez.

 
KKTC İÇİN DİPLOMATİK ATAK BAŞLATMALIYIZ
Türkiye, KKTC’yi yük ve engel olarak görmemelidir. Kıbrıs, Türkiye için bir kambur değil bir fırsattır. Daha dün Yunan hocum botları Türk bayraklı gemiye mermi yağdırdı. Yunanistan bu cesareti nerden buluyor? Nasıl oluyor da bu kadar pervasızlaşabiliyor? 
Bu yüzden yapılacak iş bellidir:
1.Türkiye adadan asker çekmek bir yana askeri varlığını daha da güçlendirmelidir.
2.Bölgedeki sıcak gelişmeler ve adanın stratejik önemi de dikkate alınarak mutlaka bir hava üssü kurulmalıdır.
3.Türkiye KKTC’nin başta kardeş ve dost ülkeler tarafından tanınması hususunda diplomatik atağa geçmelidir.
4.20 Temmuz Barış Harekatı’nın yıldönümü "Milli Bayram" ilan edilmelidir.

 
KIBRIS’TA TAVİZ VERENLER MİLLETE HESAP VEREMEZLER
Aksi takdirde Berlin’e, Brüksel’e vizesiz gitme hayali kuranlar, yarın Lefkoşa’ya, Girne’ye, Gazi Magosa’ya vize ile gitmek zorunda kalırlar. Bunun hesabını da ne tarih önünde ne de millet vicdanında hesabını veremezler. Kıbns Barış Harekatı’nın mimarı Necmettin Erbakan’ın  ifadesiyle söylüyorum; “Kıbrıs’ta şehit kanı ile alınmış bu topraklardan bir zerresini geri vermeye kalkarsanız hepinizden hesap sormak, bütün şehitlerimiz adına hesap sormak bizim için bir vecibedir, boynumuzun borcudur. Haberiniz olsun.”
Biz her zaman olduğu gibi bu uyarılarımızı bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyoruz.
İnandığımız doğruları milletimizle paylaşıyoruz. Allah (CC) milletimizin yardımcısı olsun.