“Özgül Ağırlığımız Doğruluğumuzdandır”

Genel Başkan Belediye Başkan Adaylarıyla Buluştu
25 Nisan 2019
“Mağrur olma Padişahım senden büyük Allah var”
1 Mayıs 2019
Hepsini göster

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, “Siyasette özgül ağırlığı en yüksek olan parti Saadet Partisidir. Biz, bu özgül ağırlığı politikalarımızın doğruluğu olarak görüyoruz.” dedi.

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Almanya’nın başkenti Berlin’de Saadet Partisi Avrupa Temsilciliği tarafından düzenlenen ”Türkiye’nin Meseleleri ve Çözüm Yolları” konulu konferansta konuştu. Karamollaoğlu, “Saadet Partisi bu seçimlerde çok yüksek bir oy almadı ama siyasette özgül ağırlığı en yüksek olan parti Saadet Partisidir elhamdülillah. Biz, bu özgül ağırlığı politikalarımızın doğruluğu ve gerçekçiliği olarak görüyoruz.” dedi. 

Devletlerin adalet ile yaşadığını vurgulayan Karamollaoğlu, ”Küfürle yönetim devam edebilir, inanmıyor ama devam ediyor. Ama adaletsiz bir yönetimin sürmesi mümkün değildir. Onun için ‘Adalet Mülkün Temelidir’ buyurmuşlar. Kendi ülkemizde ilk ele almamız gereken konu adaletin tesisidir.” ifadesini kullandı. Seçimlerde yarışı kaybedenin, rakibini tebrik etmesi gerektiğini belirten Karamollaoğlu, şunları kaydetti: 

“Yoksa ‘Hainler kazandı’ denmez. Memleket öyle hale geldi ki sanki bir taraf vatan haini bir taraf vatansever. Kendisi gibi düşünmediği için bir sandık müşahiti, 2 kardeşimizi katletti. Bir arkadaşımıza seçildikten sonra baltayla saldırdılar. Bunlara ‘İyi oldu’ diyebilir miyiz? Ama bazıları hala bu söylemlerden vazgeçmediler. Biz eğer bir yerde barış hakim olsun istiyorsak önce adaleti tesis etmeye, dürüstlüğü hakim kılmaya, ehliyete, liyakatı şiar edinmeye ve istişareye önem vermek zorundayız.” 

İSTİHDAM SAĞLAYACAK FABRİKALAR KURULMALIDIR 

Türkiye’nin yaşadığı en büyük sorunlardan birinin üretim sıkıntısı olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, Türkiye’de çiftçisinden sanayicisine topyekün bir üretim hamlesine ihtiyacın olduğunu dile getirdi. Türkiye’de özel sektörün çok güçlü olmaması nedeniyle devletin yatırımların içine girmek durumunda kaldığına işaret eden Karamollaoğlu, “İstihdam sağlayacak fabrikalar kurulmalı. Girişken, azimli, fedakar insanlar işbaşına getirilmeli.” değerlendirmesinde bulundu.