Saadet Partisi Her Yerde Seçime Girecek!

“Her Yerde Aday Gösteriyoruz”
6 Şubat 2019
Ankara’nın Cepsiz Ceketlileri Tanıtıldı
20 Şubat 2019
Hepsini göster

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına başlarken Ozan Arif ve helikopter kazasında şehit olan askerlerimizin yanı sıra, İstanbul’da çöken binada hayatını kaybedenler için taziye açıklamasında bulundu.

Genel Başkanımız konuşmasına “Basın toplantımıza bu hafta yine acı gündemlerle başlayacağız. Öncelikle bu sabah hayatını kaybeden Ozan Arif’e Allah’tan rahmet acılı ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Bunun yanı sıra bildiğiniz üzere geçtiğimiz pazartesi İstanbul Çekmeköy’de askeri bir helikopterimiz arızalanma neticesinde düştü. Helikopterde bulunan 4 evladımız şehadet şerbetini içti.Bu elim kazada şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet acılı ailelerine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.” sözleri ile başladı. 

İSTANBUL’DA ÇÖKEN BİNA 

Ayrıca İstanbul’da 18 vatandaşımızın can kaybına sebep olan bina çökmesini de değerlendiren Genel Başkanımız; “Gündemimize ülkece yaşadığımız bir başka acı hadise ile devam etmek istiyorum. Geçtiğimiz hafta İstanbul Kartal’da bir binanın çökmesi sonucunda 21 vatandaşımız hayatını kaybetti. Öncelikle bu faciada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Fakat burada bazı soruları sormamız gerektiğine inanıyorum.Tek bir binanın çökmesi sonucunda adeta bir seferberlik ilan edilmesine rağmen günlerce uğraşıldı. Bu aklımıza, olası bir büyük İstanbul depremine hazır mıyız değil miyiz sorusunu getirdi? Bir binada böylesine büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya kalındıysa, Allah göstermesin, toplu bir sıkıntıda ne yapılacağına dair önlem planlarımız hazır mı merak ediyoruz?Bu durumdan endişeliyiz çünkü iktidar İstanbul’da 470 civarında deprem toplanma alanının 300’nü imara açıp gökdelenlerle rezidanslarla doldurdu.” dedi.

Genel Başkan Başkanımız Temel Karamollaoğlu basın açıklamasında EYT’lilerin yaşadığı mağduriyete de değindi. Yaptığı konuşmada meselenin takipçisi olacağız diyen Karamollaoğlu;

“Ülkemizin bir başka gündemi ise sayıları milyonları bulan Emeklilikte Yaşa Takılan mağdur vatandaşlarımızdır. Biz bu vatandaşlarımız için geçtiğimiz dönemlerde dertlerine sıkıntılarına birçok kere değindik. Bu sebepten ötürü teferruata girmeyeceğim.  Bu kardeşlerimiz Pazar günü seslerini duyurabilmek için Ankara’da bir araya geldiler.Bizde kendilerinin yanında olduğumuzu bu vesile ile bir kere daha belirttik. Böyle bir adaletsizliğe dünyanın hiçbir yerinde rastlanmamıştır.Biz bu adaletsizlik ortaya çıktığında 1999 yılında anayasa mahkemesine başvurup durumun düzeltilmesini istemiştik. Ama o gün AYM bizim başvurumuzu reddetti. Buradan iktidara sesleniyorum Emeklilikte Yaşa Takılan mağdurların sorunlarına eğilmelisiniz Vatandaşlarımızın bu derdine derman olmalısınız.Biz Saadet Partisi olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da meselensin takipçisi olmaya devam edeceğiz bunu herkes bilmeli.” dedi.

31 Mart Seçimleri yaklaşırken, daha önce parti olarak her yerde aday göstereceğimizin açıklamasını yapan Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, bugün yaptığı basın açıklamasında Saadet Partisi’nin ittifak içinde olmadığı, bu tür söylemlerin yalan ve iftiradan ibaret olduğu belirtti.

Temel Karamollaoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da uyarıda bulunarak “Malumunuz olduğu üzere Türkiye yerel seçime gidiyor ve önümüzde artık 1.5 ay kadar bir süre kaldı.Yerel seçim yaklaştıkça Sayın cumhurbaşkanından başlayarak en aşağıya kadar iktidar kanadı aynı türküyü söylüyor.Olmadık yalanlar, yakıştırmalar, iftiralar atılıyor.Neymiş Saadet Partisi yapmadığı bir ittifakın içerisindeymiş.Sayın cumhurbaşkanı bu hareketi çok iyi bilir, ömrünün bir kısmı bu çatının altında geçti. En iyi kendisi bilmeli ki bugüne kadar Milli Görüş hareketi ne terör ile ne de terör destekçileri ile iş tutmuştur.Bu iddialar tamamen, yalandır, iftiradır.Oy için Allah’tan korkmadan yapılan bu iftiralar için biz hatırlatmak istiyoruz ki, ruz-i mahşerde Allah’ın huzurunda bunun hesabı mutlaka sorulur. Biz kardeşlik vazifesi olarak Sayın Erdoğan’ı uyarıyoruz dünya menfaati için bu üslubu kullanması ancak kendisine zarar verir. Bildiğiniz gibi tarih iktidarlar mezarlıkları ile doludur. Nice kendisini devasa güçte sanan, iktidarlar silinip gitti. Firavunlar, Nemrutlar, Hitler, Mussoloni, Stalin geldiler gittiler. Bugün esameleri dahi okunmuyor. Onlar zannettiler ki dünya kendilerine kalacak, fakat ne oldu bugün tarih bu iktidarları yaptıkları ile anıyor. Bir kere daha hatırlatmak istiyorum Saadet Partisi 1389 seçim bölgesinde seçime giren tek partidir. Her seçim bölgesinde aday çıkaracağız, kimsenin bundan şüphesi olmasın. Ve biz, prensiplerimize uyan geçmişi temiz adaylar çıkaracağız. Bu kardeşlerimizin bir kısmı bugüne kadar partimizin üyesi olmamış olabilir. Fakat liyakat sahibi olduğunu düşündüğümüz isimlere görev vermekten de çekinmeyeceğiz” dedi. 

İKTİDAR HERKESİ HAİN GÖRÜYOR

 İktidarın ve Cumhurbaşkanı’nın kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı açıklamalarına da değinen, üsluplarının tamamen yanlış olduğunu belirten Temel Karamollaoğlu; “Geldiğimiz noktada iktidar kendisi ile birlikte olmayan, kendisi gibi düşünmeyen herkesi hain görüyor. İflas eden politikalarının üstünü örtmek için sürekli hain üretiyor. Sebze meyve fiyatları artıyor, hal esnafını, marketleri, manavları hain ilan ediyor.Temizlik malzemelerinin fiyatı artıyor, temizlik malzemesi satıcılarını hain ilan ediyor. AK Parti’nin oyları düşüyor muhalefeti hain ilan ediyor. Bir kere bu üslup tamamen yanlış. Bugün iktidarın anlayışı ahlaktan, edepten, insaftan uzaktır. 

Bugün iktidarın kullandığı dil ve üslup bize II. Dünya savaşında NAZİ’lerin akıl hocası olan Goebbels’in şu sözlerini hatırlatıyor;  

“hatalı olduğunuzu ya da yanlış yaptığınızı asla kabul etmeyin.-asla kabahat ve suç üstlenmeyin.-sadece rakibinize odaklanın ve kötü giden her şeyin suçunu onun üzerine yıkın.” dedi.

TANZİM SATIŞ NOKTALARI KURMAK EKONOMİYİ TOPARLAMAZ 

Son günlerde sebze meyve fiyatlarındaki fahiş artış sonrası hükumetin çözümü olarak ortaya çıkan tanzim satış noktaları hakkında da konuşan Temel Karamollaoğlu;  “İktidarın türlü yalan ve iftiralarla algı operasyonu yapmasının sebebi bugün açık bir şekilde ortadadır. Bu yapılanların en temel sebebi perişan olan ekonomidir.Ne diyor Sayın Cumhurbaşkanı bir merminin kaç para olduğundan haberiniz var mı? Sayın cumhurbaşkanı bilmeli ki bu millet sırtındaki ceketi satar, askerinin mermisini eksik etmez. Biz tarihimizde ilk defa terörle mücadele etmiyoruz. Fakat siz tarihimiz de ilk defa kötü gidişatın sorumluluğunu mermi fiyatlarına yüklüyorsunuz. Yapılanlar ortada tarımı mahveden, çiftçiye ayrılması gereken payın ancak 3’de 1’ni veren iktidar Tarım iflas edip, bütün ürünlere zam gelince 2 büyükşehirde tanzim satış noktaları kurdu! Yıllarca tüp ve gaz kuyruklarını anlatarak oy toplayan iktidar bugün bu milleti sebze ve meyve kuyruklarına mahkum etti.” dedi. 

KÖTÜ GİDİŞAT DEVAM EDECEK 

İktidarın tarım ve ekonomi politikalarının iflas ettiğini belirten Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu; “İktidar tanzim satış noktaları kurarak seçime kadar milleti rahatlatıp oy almanın hesabını yapıyor. Lakin herkes bilmeli ki bu iktidarın tarım ve ekonomi politikaları iflas etti. Kötü gidişatı bakkal dükkanı açarak durduramazlar. Bu iktidarın yapması gereken üretime dönüp, israfı engellemek. Lakin bu iktidarda ne üretim ne de tasarruf zihniyeti var.Biz fabrika açılması lazım dediğimizde dalga geçer bir üslupla devlet fabrika açmaz diyenler bugün gelinen noktada bakkal dükkanı açmak zorunda kaldılar. Bugün tank palet fabrikasını, şeker fabrikalarını satanlar bakkal dükkanı açmak zorunda kaldılar. Yarın da temizlik malzemesi, bakliyat dükkanları açmak zorunda kalacaklar. Adeta devlet özelleşiyor, özel devletleşiyor.” dedi.  Temel Karamollaoğlu ayrıca şiir dizeleri ile vatandaşa uyarıda bulunarak; “Tekrar söylüyorum, eğer bu zihniyet ile gidilirse seçimden sonra milletin canı daha fazla yanacak. İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz daha da derinleşecek;Burada cümlelerimi şairin şu dizeleri ile tamamlamak ve aziz milletimizi uyarmak istiyorum; “Kardeşler! ” deseydim “Kardeşlerim! ”“Bakın yaklaşıyor yaklaşmakta olan“Bakın yaklaşıyor yaklaşmakta olan“Bakın yaklaşıyor…” Her zaman söylediğimiz gibi biz bütün uyarılarımızı bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyoruz. Şüphesiz ki güç ve kudret sahibi Cenab-ı Allah’tır. Allah (cc) ülkemizin, bölgemizin ve bütün insanlığın yardımcısı olsun. ” diyerek konuşmasını sonlandırdı.