Saadet Partisi’nin Desteğinin Olmadığı
Bir Siyasetin Başarılı Olmayacağı Çok Açıktır

Seçimle İlgili Kanunlarda Soylu Yetkisizdir
27 Mart 2019
Adalet Herkese Lazım
10 Nisan 2019
Hepsini göster
 
1070
31 Mart Yerel Seçimleri Değerlendirmesi - Temel Karamollaoğlu - 3 Nisan 2019
 

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, 31 Mart seçimlerini ardında genel merkezimizde seçim değerlendirme basın toplantısı gerçekleştirdi. Saadet Partisi’nin desteğinin olmadığı bir siyasetin başarılı olmayacağını belirten Karamollaoğlu şöyle konuştu.

SEÇİM TEŞEKKÜRÜ

Bütün bu sürece rağmen Manen ve madden seçimde bizimle birlikte olan bütün gönüldaşlarımıza, teşkilat mensuplarımıza ve aziz milletimize teşekkür ediyorum diyerek konuşan Karamollaoğlu; “Hakkın takdiri halkın tercihi olan 31 Mart Mahalli İdareler seçim sonuçlarını saygıyla karşılıyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Öncelikle Malatya Pütürge’de yaşanan elim hadisede hayatını kaybeden iki kardeşimizi rahmetle anıyor, bir kere daha acılı ailelerine baş sağlığı diliyorum. Malatya’da yaşanan bu hadise seçimin güvenilirliğine gölge düşürmüştür. Bundan dolayı Pütürge’de seçimin tekrar edilmesi gerektiğine inanıyorum.

Bu olayın yanı sıra Diyarbakır Çüngüş Belediye Başkanımıza yapılan saldırıyı da şiddetle kınıyorum. Mardin Yeşilli’de ise seçimlerde bir takım usulsüzlüklerin ve idari makamların baskısı olduğu iddiaları bizi son derece endişelendiriyor.Burada da seçim sonuçlarının tekrar gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyorum.

31 Mart Mahalli idareler seçimini geride bıraktık. Bu süreçle alakalı olarak öncelikle;  Geçirdiğimiz seçim atmosferine değinmek istiyorum Yalan, iftira, şantaj, tehdit ayrıştırma bu seçimin şiarı oldu. Ayrıştırıcı üslup had safhaya ulaştı. Medya hiç olmadığı kadar kutuplaştırıcı bir üslup kullandı. Kazanmak için her yol mubah görüldü. TRT’nin ve bazı medya kuruluşlarının ambargosu ise ne yazık ki had safhaya ulaştı.

Bütün bu sürece rağmen Manen ve madden seçimde bizimle birlikte olan bütün gönüldaşlarımıza, teşkilat mensuplarımıza ve aziz milletimize teşekkür ediyorum. Burada gecelerini gündüzlerine katarak seçim bölgelerinde çalışma yapan Büyükşehir, il, ilçe ve belde adaylarımıza gayretlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yine Saadet Partisine gönül verip destekleyen seçmenimize teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyorum.  İki tercih arasına sıkıştırılan bölgelerde bizi üçüncü bir çıkış yolu olarak kabul edip oy veren seçmenlerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Seçim sürecinde tavrımız her zaman belliydi. Kutuplaşmadan, kavgadan uzak durulması gerektiğini vurguladık. Türkiye’nin normalleşmenin elzem olduğunu söyledik. Ne yazık ki seçim süreci bu temennilerimiz esas alınmadı.

Bu seçimin kazananları ve kaybedenleri bellidir. Bu seçimde kucaklaşmanın, tebessümün temsili olan Saadet Partisi seçimin kazananıdır.İnanıyorum ki bu seçimin kaybedeni yok kazananı ise 80 milyon vatandaşımızdır. Bu sonuçlardan hem iktidar partisi hem de muhalefet partiler gereken dersi almalıdır. ” dedi.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ

Türkiye’nin çözmesi gereken büyük problemleri olduğunu belirten Karamollaoğlu; ” Bugün Türkiye’nin önünde büyük sorunlar vardır. Bunların en başında ise ekonomik sorunlar gelmektedir. Buradan açık bir şekilde ilan ediyorum, ekonominin düzeltilmesi için,Türkiye’nin içinde bulunduğu problemlerden kurtarılması için biz Saadet Partisi olarak üzerimize düşen neyse yardım etmeye hazırız. Buradan iktidara sesleniyorum biz birbirimizin düşmanı değil rakibiyiz. Ne olursa olsun bütün partileri bir araya getirip, kardeşlik iklimini tesis etmek sizin vazifenizdir. Bu konuda bize düşen vazife neyse yapmaya hazırız.  Türkiye’nin artık daha fazla kutuplaşmayı kaldıracak takati kalmamıştır.” diye konuştu.

SAADET PARTİSİ TÜRKİYE SİYASETİNİN KİLİT PARTİSİDİR

Seçimden çıkan sonuç için değerlendirmede bulunan Temel Karamollaoğlu; “Seçim sonuçları bize birçok mesaj vermektedir. Bu mesajlardan biriside Saadet Partisi’nin özgül ağırlığının öneminin artmasıdır. Saadet Partisi 1389 seçim bölgesinin tamamında aday çıkarabilmiş tek partidir.Doğu’dan Batı’ya, Antalya’dan Ordu’ya her yerde milletimizin karşısına çıkıp desteklerini istedik. Saadet Partisi seçime girdiği her bölgede oy almayı başararak bir Türkiye Partisi olduğunu göstermiş oldu. Saadet Partisi bu seçimlerde 1.290.588 seçmenimizin teveccühü ile %3 bandında oy almıştır.  Alınan bu oy ile Saadet Partisi siyasetteki kilit parti rolünü perçinlemiştir bu manada elde edilen sonuçları çok önemli görüyorum. Saadet Partimiz gerek teşkilat gücü, gerek milletimizin desteği ile önümüzdeki sürecin kilit partisi olmaya devam edecektir. Saadet Partisi’nin desteğinin olmadığı bir siyasetin başarılı olmayacağı çok açıktır.” dedi.

YENİ BİR DÜNYA MÜCADELESİNE DEVAM EDECEĞİZ

Gecemize gündüzümüze katıp çalışmak mecburiyetinde olduğumuzu belirten Karamollaoğlu; “Biz iyinin doğrunun güzelin faydalının ve adil olanın toplumumuzda yaygınlaşması ve hakim olması mücadelemize devam edeceğiz. Buradan teşkilat mensuplarımıza seslenmek istiyorum;  Türkiye’nin problemleri önümüzdedir.Gecemize gündüzümüze katıp çalışmak mecburiyetindeyiz. Bu sebeple şairin dediği gibi “biz koşu bittikten sonra da koşan atlarız…” Bu nedenle kaldığımız yerden aynı özveri ile çalışmaya ve gayret göstermeye devam edeceğiz.İnanıyoruz ki yeni bir dünya yeniden büyük Türkiye ideallerimiz fedakar insanlarımızın omuzlarında yükselecektir.” diye konuştu.