Sağır Sultan Bile Duydu Bizdeki Sultanlar Duymuyor!

Karamollaoğlu “Problemleri Biz Çözeriz”
27 Şubat 2019
Karamollaoğlu “Ahlaksızlık İktidarın Şiarı Oldu”
13 Mart 2019
Hepsini göster
 
 

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu haftalık düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi olarak seçimlerde hiçbir parti ile ittifak içinde olmadığımızı bir kez daha vurgulayan Genel Başkanımız “İttifak yapmadığımızı Mısır’daki sağır sultan bile duydu, bizdeki sultanlar duymamazlıktan geliyor” dedi.

TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ EKONOMİ

Yerel seçimler öncesinde halkın asıl problemlerinin çoğunun ekonomiyle ilişkili olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan Temel Karamollaoğlu “Malumunuz olduğu üzere Pazartesi günü Şubat Ayı enflasyon rakamları açıklandı. Açıklanan rakamlara göre Enflasyon oranı %19.67 oranına gerilemiş! Tabi iktidarın ilgili kurumlarda yaptığı görev değişikliklerinden sonra enflasyon kağıt üzerinde %5’e bile inmesi mümkün. Çünkü bu iktidarın en başarılı olduğu husus algı ve manipülasyondur.

Ekonomi bakanımız Mart Şubattan, Nisanda Marttan daha iyi olacak dese de durumun böyle olmadığı çok açık.Net bir şekilde ifade ediyorum Türkiye’de gelen gün geçen günü aratacak.Hele ki yerel seçimden sonra sıkıntılar daha da büyüyecek.” diye konuştu.

ÇÖZÜM BELLİ

Ekonominin gidişatı karşısında bir zihniyet değişikliği gerektiğini belirten ve sorunların tek çözümünün Saadet Partisi olduğunu belirten Karamollaoğlu ” Biz bu eleştirileri yaptığımız zaman bize şu sitemde bulunanlar oluyor peki çözüm ne? Çözüm çok açık ve net bir şekilde ortadadır bugün Türkiye yatırım ekonomisi zihniyetine geçmek zorundadır. Bugün tarım bitirildi, sanayi bitirildi, üretim bitirildi. Bunun sonucu insanımız işsiz, gelecekten ümidini kesmiş durumda. Yıllardır patates ve soğan ihraç eden Türkiye, ithalat yapar duruma geldi. İşsizlik 4 milyonun üzerine çıktı. Enflasyon 2018 yıl sonu TÜFE %20.30 ÜFE %32,93 Bu içinde bulunduğumuz vahametin açık bir göstergesidir. Çözüm çok açık ve net Saadet Partimizi önce yerel seçimlerde ardından da ilk genel seçimlerde iktidara taşımak. Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunları çözebilecek tek parti Saadet Partisidir.” dedi.

SEÇİMLER GELİP GEÇİCİDİR

Seçimlerde daha fazla oy almak için yalana, iftiraya ve her türlü ahlaksızlığa başvuranlara seslenen Temel Karamollaoğlu “Bildiğiniz üzere seçimlere artık bir aydan da az bir süre kaldı. 31 Mart günü ülkece sandık başına gideceğiz. Ülkemiz birçok seçim gördü geçirdi ama bu kadar gayr-i ahlaki olayların vuku bulduğu seçimleri az gördü. Herkes bilmeli ki seçimler gelip geçicidir. Bugün biraz daha fazla oy almak, koltuk ve makam sahibi olmak için her türlü yalana, iftiraya, ahlaksızlığa başvuranlar sesleniyorum. Dünya Sultan Süleyman’a bile kalmadı ki size kalsın. Millet İttifakının içinde 2 parti var, Saadet Partisi ise 1389 seçim bölgesinde seçime girmiş tek partidir.Bunu Mısır’da ki sağır sultan bile duydu ama bizde ki sultanlar hala duymadı.” hatırlatmalarında bulundu.

MİLLETİMİZE GÜVENİYORUZ

31 Mart seçimlerinde iyi bir sonuçla çıkacağımızı dile getiren Karamollaoğlu ” Şimdi iktidara sormak istiyorum nedir bu anket şaklabanlıkları? Bu tür basit hilelerle Saadet Partimizin yükselişini engelleyeceğini zannedenler bilmeliler ki 31 Mart akşamı yanılacaklardır.Aziz milletimizin feraseti ve vicdanına güveniyoruz.Bu yapılan ahlaksızlıklara ve kötü gidişata kayıtsız kalmayacak ve iktidara kırmızı kart gösterecektir. Ardından da inanıyoruz ki Saadet Partisi’nin yerel yönetimlerde ki dürüst ve şeffaf yönetim anlayışı Türkiye’de yeni bir soluğun ortaya çıktığını göstermiş olacak. Ahlak ve hoşgörünün hakim olduğu bir siyasi atmosfer tesis edilecek.” diye konuştu.

ERBAKAN HOCA KALKSA

Erbakan Hoca üzerinden kirli siyaset yapanlara da seslenen Karamollaoğlu ” Geldiğimiz noktada anketçileri bir yanda, medya kuruluşları bir yanda, genel başkanları bir yanda Saadet Partisi’ni ağızlarından düşüremez bir hale geldiler. Öncelikle biz bu kadar iftira ve yalana rağmen, Saadet Partimizin yükselişi sebebiyle dizleri titreyenleri gördükçe memnun oluyoruz. Fakat çıkıp da Rahmet Erbakan Hoca kalksa size ne derdi diye sorarsanız biz orada bir dakika deriz? Soruyu soran zat bilmeli ki Erbakan Hoca kalksa bugün alnımızdan öper,

Bu ülkeyi kutuplaştırmadığınız

Ahlak ve maneviyatı esas aldığınız

Üretim ve kalkınma zihniyeti için çabaladığınız için Allah sizden razı olsun derdi.

Şunu da belirteyim ki rahmetli Erbakan Hoca’nın yaşarken AK Parti ve kadroları için dediği her şey bugün ortadadır. Merak edenler açıp bakabilir!” dedi.

ÜLKEMİZİN SAADETİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Saadet Partisi olarak ülkenin saadeti için çalıştığımızı belirten Temel Karamollaoğlu ” Burada şu hususu da belirtmek istiyorum. Biz ülkemizin Saadet İçin Çalışıyoruz, bu yüzden partimizin adı Saadet partisi, Milli Görüşün 50 yıllık tarihi ortadadır bu ülkenin menfaatine olmayan, saadetini bozacak hiçbir işe imza atmadık. Milli Görüş hareketinin 5 partisinin 5’de ismi ile müsemmadır. Biz hayatımız boyunca, bu ülkenin nizamı, selameti, refahı, fazileti ve saadeti için çalıştık. Bundan sonrada çalışmaya devam edeceğiz. Kimse bizi isminde Adalet ve Kalkınma olup da Ülkede ne adalet ne de kalkınma bırakmayan AK Parti iktidarı ile karıştırmasın.” diyerek sert konuştu.

SÖZLERİMİZİ ÇARPITIYORLAR

Sosyal medyada yayılan iftira ve çarpıtmalar tepki gösteren Genel Başkanımız “Hürmet ettiğimiz, saygı gösterdiğimiz bir camiaya mensup bir şahıs bizim Birkaç ay evvel önce yaptığımız bir konuşmayı kesip kırparak yalan yanlış ifadelerle polemik konusu haline getirdi. Şunu belirteyim ki “ben hata yapsam siz ne yaparsınız diye sorduğu zaman Hz. Ömer, oradakiler seni kılıçlarımız ile düzeltiriz” cevabını almıştı. Bundan dolayı biz bir hata yaparsak elbette herkes düzeltme hakkına sahiptir. Eğer bizim hatamızı söyleyenler hakkı söylüyorsa biz bundan son derece mutlu ve memnun oluruz ki  Bizim hatalarımızı söyleyecek, bizi zalimlikten ve adaletsizlikten alıkoyacak dosdoğru insanlarla beraberiz diye.Fakat bunu yapmayıp ifadelerimizi çarpıtıp konuşmamızı kesip paylaşanlarla da herkes bilsin ki bu dünyada olmasa da ahirette Allah’ın huzurunda hesaplaşacağız” dedi.

MISIRLI ABULHAFİZ’E YAPILANI KINIYORUZ

Türkiye’den Zalim Mısır yönetimine iade edilen genç İhvan mensubu hakkında da konuşan Temel Karamollaoğlu “Son olarak Türkiye’den Mısır’a geçtiğimiz haftalarda iade edilen İhvan mensubu Mısırlı Abdulhafız isimli kardeşimizin iade edilme meselesine değinmek istiyorum. Aldığımız bilgilere göre dün mahkeme karşısına çıkarılan Abdulhafiz’in ağır işkence gördüğü, hatta gözlerini kaybettiği bilgileri var. Öncelikle bu durumun müsebbiplerini şiddetle kınıyorum.Yaşanan iade ile görevli polisleri açığa alan iktidara da seslenmek istiyorum Bu durumun hesabını vermek zorundasınız!” dedi.