Anadolu’nun kadim şehri Diyarbakır’daki programlarının ikinci ayağında  Cumhurbaşkanı Adayımız Temel Karamollaoğlu, ‘E-Miting ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’ programına katıldı. Kentte yoğun bir heyecan ve coşkuya neden olan Cumhurbaşkanı adayımız Karamollaoğlu’nu Diyarbakırlılar yöresel çalgıları olan ‘erbane’ler ile karşıladı. Zılgıt ve Kürtçe ilahi, ezgi ve sloganlar ile salona giren Karamollaoğlu, tüm katılımcılar ile tek tek selamlaştı.
 
GÜÇLÜ GELİYORUZ
 
Bilge Başkan’ sloganları ile kürsüye çıkan  Cumhurbaşkanı Adayımız Temel Karamollaoğlu, programa katılan tüm gençleri sahneye alarak konuşmasını gençler ile beraber yaptı. Gördükleri ilgi ve heyecanın bu seçimlerde sandığa yansıyacağını belirten Cumhurbaşkanı adayımız  Karamollaoğlu, “Bir dip dalga geliyor ve bu bizi Meclis’te başta olmak üzere bundan sonraki süreçte Saadet’in güçlü gelişine yol açacak.” ifadelerini kullandı.
 
HERKES İLE KUCAKLAŞACAĞIZ
 
Ülkemizde derinleştirilen bir kutuplaşma olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı adayımız Karamollaoğlu, “Biz kimsenin hasmı değiliz. Biz kucaklaşmanın kâmil manada kardeşliğin tesis edilmesini şiar edinen ve bunun için çalışan bir anlayışa sahibiz. Bunu tüm Türkiye’deki kesimler de fark etti ve anladı.”
 
VATANDAŞA DAHA ÇABUK ULAŞIYORUZ
 
Düzenledikleri e-miting ile hem teknolojiyi iyi kullandıklarını hem de kendilerine uygulanan medya ambargosunu deldiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı adayımız Karamollaoğlu, “Biz yeniliklere, teknolojiye açığız. Bu e-mitingler ile hem ulaşacağımız sayının kat kat fazlasına ulaşıyoruz. Onların sorunlarına ve sorularına daha çabuk muhatap oluyoruz. Böylece vatandaş ile aramızdaki mesafeyi kaldırıyoruz.” dedi. 
 
15 YILDA ONLARCA YIL GERİYE GİTTİK
 
Türkiye’nin kendi kendine yetebilen bir ülke iken 15 yılda yapılan yanlış tarım politikaları sonucu dışa bağımlı hale geldiğini kaydeden Cumhurbaşkanı adayımız Karamollaoğlu, “Buğday, et hatta saman dahi ithal eder hale geldik. Öyle politikalar yapıyorlar ki devlet adeta çiftçinin, köylünün belini bükmeye gayret ediyor. Saadet iktidarında bu durum değişecek. İşsizlik bitecek. Borç bitecek. Sanayici, çiftçi desteklenecek. Ülkemiz bugünden daha iyi bir seviyeye gelecek. Asgari ücret, açlık sınırında olmayacak.” diye konuştu. 
 
ÖĞRENCİLERİMİZE ALLAH KOLAYLIK VERSİN 
 
Geçtiğimiz hafta sonu yapılan LGS sınavı ile ilgili gelen soruyu cevaplayan Cumhurbaşkanı adayımız  Karamollaoğlu, “Ben öğrencilerimize ‘Allah sabır ve kolaylık versin’ diyorum” diyerek şunları kaydetti: “Eğitimi öyle bir hale getirdiler ki, kafalarına ne esse onu yapıyorlar. Öğrencileri sınavlara mahkûm edip adeta yarış parkuruna hazırlanan sporcular haline getirdiler. Böyle bir eğitim sistemi olmaz. Saadet iktidarında her öğrenci yeteneğine göre değerlendirilecek. Eğitim kaliteli olacak.” dedi.
 
DİYARBAKIR’A SAADET, SAADET’E DİYARBAKIR YAKIŞIR
 
Yoğun bir tezahürat ile kürsüye çıkan Saadet Partisi Diyarbakır 1’inci sıra milletvekili adayı Seyit Haşim Haşimi, Kürtçe bir selamlama konuşması yaparak salondaki heyecanı katladı. Ülkenin içinde bulunduğu fetret devrinin Saadet Partisi’yle sona ereceğini dile getiren Haşimi, “Diyarbakır’a Saadet, Saadet’e Diyarbakır yakışır.” dedi.
 
200 BİN KİŞİ İZLEDİ
 
E-miting sonrası Diyarbakır milletvekili adayları toplu fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı adayımız Karamollaoğlu’na çiçek takdimi sonrası program sona erdi. Düzenlenen e-mitingi ise sosyal medyada yaklaşık 200 bin kişi izledi ve takip etti.