EKONOMİK BUHRAN TÜRKİYE'Yİ YIPRATIYOR!

10.3.2021

EKONOMİK BUHRAN TÜRKİYE'Yİ YIPRATIYOR!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu düzenlediği basın toplantısında ekonomideki problemlerin giderek büyüdüğünü dile getirerek, “Çiftçi ve esnaf ayakta duramıyorsa, sanayici yatırım yapamıyorsa, insanlar en temel zaruri ihtiyaçlarını bile karşılayamıyorsa burada ciddi bir problem var demektir.” dedi.


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık  basın toplantısına “Miraç Kandili’nin tüm insanlığa saadet, barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.” diyerek başladı.

MİRAÇ DEMEK, MESCİD-İ AKSA VE KUDÜS DEMEKTİR

Miraç’ın Mescid-i Aksa ve Kudüs demek olduğunu belirten Karamollaoğlu, “Fakat bugün Kudüs ne yazık ki Siyonizm’in pençesi altında kıvranmaktadır. Siyonizm, BOP kapsamında Kudüs’ü başkenti ilan etmiştir ve bunun dünya tarafından kabul edilmesi için çaba sarf ediyor.” diye konuştu.


SİYONİZM’İN BÖLGE ÜZERİNDEKİ EMELLERİNİ BİLMELİYİZ

Siyonizm’in bölgemiz üzerindeki emellerini bilmeden buna engel olmadan İslam coğrafyasına huzurun gelmeyeceğini ifade eden Karamollaoğlu, “Bu bölgeyi kana bulayarak yeniden şekillendirmek istiyorlar. Büyük Orta Doğu Projesi'nin asıl adı ve amacı Büyük İsrail’dir. Bu nedenle bölgede İslam ülkelerinin bir araya gelmemeleri için ellerinden geleni yapıyorlar. Ülkemiz bu nedenle dış politikada duyarlı olmalıdır. Ancak bu; ABD ve İsrail’i stratejik müttefik olarak bölgedeki acı ve gözyaşını dindiremezsiniz. Bu vebalden kurtulamazsınız!” değerlendirmesinde bulundu.


FİKİR İNSANLARINA YAPILAN SALDIRI GAFLETTİR, İHANETTİR

Gündem ile ilgili başlıkları da değerlendiren Karamollaoğlu, gazetecilere yönelik yapılan saldırıları şiddetle kınadı. Karamollaoğlu, “Fikir insanlarına şiddet ve saldırıların yapılması sadece gaflet değil hiyanetin de işaretidir. 2019 yılında 34, 2020 yılında 17 gazeteci saldırıya uğramış. Adım adım rekora doğru gidiyoruz. Levent Gültekin’in son zamanlardaki değerlendirmelerinin hiç birine katılmıyorum ama kendisine karşı fiziki bir saldırı yapılıyorsa bu saldırının da tamamen karşısındayım. Düşünme yeteneği olmayanlar ancak saldırı ile problem çözmeye kalkar. Yapılan saldırıları şiddetle kınıyorum!” ifadelerini kullandı.


GEREKLİ ADIMLAR ATILMALIDIR

Son günlerde artan kadına yönelik şiddet olayları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, “Üzülerek ifade ediyorum, son zamanlarda ülkemizde kadına yönelik şiddette artış yaşanıyor. Bu kanayan yarayı durdurmak için gerekli adımları atmakla mükellefiz. Annelerimizin, eşlerimizin, kızlarımızın güvende ve geleceğinden emin bir şekilde yaşaması için çalışma ve eğitim hayatı başta olmak üzere diğer tüm alanlarda gerekli düzenlemeleri yapmak mecburiyetindeyiz.” şeklinde konuştu.


AİLE KORUNMADAN ŞİDDET ÖNLENEMEZ

Sadece kanunlarla kadına şiddetin önüne geçilmeyeceğini kaydeden Karamollaoğlu, şunları söyledi: Kadına şiddet 10 misli arttı. Toplumda gerekli adımlar atılmalıdır. Aileyi korumadan kadına şiddeti önleyemezsiniz. Cinayetler son zamanlarda artıyor. İnsanların ekonomik, sosyal ve siyasi sebeplerle psikolojisi bozuldu. İktidarı, siyasileri ve kadın örgütlerini şiddet konusunda salim bir akılla meseleye yanaşmaya davet ediyorum. Ekonomik bunalıma giren bir ailede şiddet maalesef daha kolay ortaya çıkar. İktidarın ekonomiyi düzlüğe çıkaramaması da bu problemlere sebep oluyor.”


EKONOMİDE PROBLEM VAR

Ülkenin en önemli sorunlarının başında gelen ekonomideki problemlerin büyüdüğünü ifade eden Karamollaoğlu, “Ekonominin birinci meselesi üretimdir. Milli gelirdeki artış üretimle gerçekleştiği takdirde ve gelirin adil dağılımı ile ülke huzur bulur. Çiftçi ve esnaf ayakta duramıyorsa, sanayici yatırım yapamıyorsa, insanlar en temel zaruri ihtiyaçlarını bile karşılayamıyorsa burada ciddi bir problem var demektir.” dedi.


FAİZ EKONOMİNİN KARA DELİĞİDİR

Ekonomimizdeki en büyük kara delik olan faiz ödemelerinin her geçen gün büyüdüğünü dile getiren Karamollaoğlu, “2021 yılının Ocak ve Şubat aylarında 32,5 milyar lira faiz ödemesi yapıldı. 2 ayda ödenen faiz % 50'den fazla. Böyle devam ederse Türkiye borca mahkum hale düşer. İktidar birtakım çalışmalarla ekonomiyi düzeltme çabasına giriyor. Ancak bu çabalar ekonomiyi düze çıkarabilmekten uzaktadır.” dedi.


İKTİDAR GARİBANIN SIRTINDAKİ YÜKÜ BÜYÜTÜYOR

Problemlerin giderek büyüdüğü, geçim zorluğunun arttığı böylesi bir dönemde iktidarın şeffaf olmayan ihaleler ile garibanın sırtındaki yükü büyütmesini eleştiren Karamollaoğlu, “Bu ihaleleri yaparken memurundan amirine, siyasetçisine kadar katarak söylüyorum hiç mi Allah'tan korkmuyor musunuz, bu kararları alırken!” diyerek düşüncelerini dile getirdi.


DIŞARIDAN YAPILAN İLTİFATLAR AKLINIZI ÇELMESİN

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi tarafından Papa Franciscus’un ziyareti anısına basılan skandal pul ile ilgili konuşan Karamollaoğlu, “Bu bölgede yaşayan, bu bölgenin asli unsuru olan kardeşlerimizi aklıselime davet ediyorum. Dışarıdan yapılan bazı iltifatlar aklınızı çelmesin. BOP ve Büyük İsrail Projesi gerçeğini görün.” uyarılarında bulundu.


ZANLA HÜKÜM VERİLMEZ

İktidarın üzerinde çalıştığı Siyasi Partiler ve Seçim Yasası Taslağı’nda, terörle ilişiği bulunan siyasi partilere hazine yardımının kesilmesi yönündeki çalışmayı da değerlendiren Karamollaoğlu, “Zanla gerçek her zaman örtüşmez. Zanla hüküm verilmez. Bir yerde adaletin tecelli etmesini istiyorsanız, adli makamların vereceği kararı beklemelisiniz. Böyle bir karar iktidarın karşısında gördüğü siyasi partilere, terör yaftası ile onu suçlamaya zemin hazırlayabilme endişesine neden olabilir.” ifadelerini kullandı.