GÜNDEMDE BİR İTTİFAK KONUSU YOK

11.10.2021

GÜNDEMDE BİR İTTİFAK KONUSU YOK

Tokat'a kongreye katılmak için giden Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Tokat İl Başkanlığımız tarafından organize edilen yerel basın toplantısında basın mensupları ile bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Genel Başkanımız son günlerde yaptığı siyasi parti liderleri ile yaptığı görüşme ile alakalı soru hakkında da açıklama yapan Genel Başkanımız "Bütün siyasi parti genel başkanlarını ziyaret ediyorum. Bundan sonra da edeceğim" diye konuştu.

HER KESİMLE GÖRÜŞÜYORUZ

"İttifakların seçim sathı mailine girilmeden ciddi manada konuşulmasının bir faydasının olmadığının kanaatindeyiz. Görüşmeler yapılır, temaslar kurulur. Bütün siyasi parti genel başkanlarını ziyaret ediyorum. Bundan sonra da edeceğim. Ülkenin gidişatı hakkında, bizim düşüncelerimiz hakkında onları bilgilendiriyorum. Onlarında verebilecekleri bilgilerden istifade ediyorum. Onun içinde seçim ittifaklarının ancak seçim zamanına girildikten sonra ele alınması gerektiğine inanıyoruz. Ama burada son zamanlarda bir zorlama var. Cumhur İttifakı'nın az çok yapısı belli. Bundan sonra da aynı istikamette gelişecek gibi gözüküyor. Çünkü iktidardaki AK Parti büyük bir parti, onun yanında MHP var. Büyük Birlik Partisi de AK Parti'nin saflarında yer aldı. Orada bir şey yok. İlle de bir ittifak, ille de bir aday belirleme konusu zorlanıyor."

Şuanda gündemde bir ittifak konusunun olmadığını belirten Genel Başkanımız, "Seçimler böyle yapılmaz. Seçimlere böyle hazırlanmaz. Onun içinde bu zorlamaların faydası olmayacağı kanaatindeyim. Her kesimle görüşüyoruz. Bu görüşmeler bundan sonra da devam edecek. Siyaseten kendi politikamıza ve hem de ülkemizin geleceği için en uygun gördüğümüz yerde bulunacağız. Bundan önceki seçimlerde Millet İttifakı'nın içindeydik. Şu anda görüşüyoruz, konuşuyoruz. Gündemde bir ittifak konusu yok." ifadelerini kullandı.